مجوز بهره‌برداری از میدان نفتی چنگوله صادر شد
مجوز بهره‌برداری از میدان نفتی چنگوله صادر شد
ایلام- استاندار ایلام گفت: مجوز بهره برداری از میدان نفتی چنگوله ایلام توسط وزارت نفت صادر شد.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمد نوذری در دیدار با وزیر نفت اظهار کرد: یکی از مصوبات و وعده های مهم در سفر رئیس جمهور به استان بهره برداری و توسعه میادین مهم نفتی استان بود که در این راستا میدان نفتی چنگوله با توجه به اینکه یک میدان مشترک با کشور عراق است از اهمیت خاصی برای استان و کشور برخوردار است.

وی در ادامه از صادر شدن مجوز بهره برداری از میدان نفتی چنگوله خبر داد و گفت: پس از پیگیری های فراوان سرانجام امروز طرح توسعه میدان نفتی چنگوله با پیش‌بینی استخراج روزانه ۱۵ هزار بشکه نفت‌خام در وزارت نفت تصویب و سرمایه گذاری جدید برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های نفت و گاز استان ایلام آغاز شد.

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که زودی عملیات اجرایی این پروژه مهم آغاز خواهد شد، اضافه کرد: اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار به اجرای طرح های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان در سفر اخیر ریاست جمهوری علاوه بر اینکه توسعه استان و برون رفت از محرومیت را نشانه می رود نیک نگاهی به رفع مشکل بیکاری در استان نیز دارد.

وی در ادامه از توجه وزارت نفت به مسئولیت اجتماعی در استان در دیدار با وزیر نفت خبر داد و افزود: در این دیدار توافق شد که بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان این وزارتخانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی استان سرمایه گذاری کند.

وی افزود: هم‌اکنون روزانه ۲۱۰ هزار بشکه نفت و بیش از ۶ میلیون مترمکعب گاز در این استان تولید می‌شود که امیدواریم با توسعه میدان‌های نفتی، تولید روزانه نفت خام در استان حدود ۱۱۰ هزار بشکه افزایش یابد و به بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز برسد.