احداث دو سامانه تولید برق از انرژی خورشیدی در اهر و ورزقان
احداث دو سامانه تولید برق از انرژی خورشیدی در اهر و ورزقان
تبریز- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی از احداث دو سامانه برق از انرژی خورشید در شهرک‌های صنعتی اهر و ورزقان جهت تامین برق خبر داد.

سید مرتضی نیرومند اسکویی امروز شنبه گفت: در جهت الگو سازی استفاده از انرژی پاک، دو سامانه برق از انرژی خورشید (فتوولتاییک) در شهرک‌های صنعتی اهر و ورزقان جهت تامین برق ساختمان اداری در حال احداث می‌باشد.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با اشاره به میزان تولید برق سامانه‌ها اظهار داشت: هرکدام از سامانه‌ها ۵ کیلووات تولید برق انجام خواهند داد.

نیرومند اسکویی هدف از این را توسعه و فرهنگ سازی استفاده از منابع تجدیدپذیر جهت تولید برق در کشور عنوان کرد و گفت: اهمیت استفاده از انرژی خورشیدی در مراکز تولیدی و صنعتی بسیار بالا بوده وپروژه های این شرکت در راستای مصوبه هیات وزیران در خصوص تامین حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات از انرژی‌های تجدیدپذیر تعریف و اجرا شده است و تمام پنل‌های خورشیدی نیز با توجه به قانون حداکثر استفاده از توان تولید و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها ساخت ایران می‌باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: پیش از این پروژه‌ها، نیروگاه کوچک پانل خورشیدی در شهرک صنعتی شهید سلیمی و فناوری قطعات خودرو طراحی و اجرا شده است.

وی اظهار داشت: این نیروگاه‌ها با رعایت تمام اصول فنی و استانداردهای مرتبط و با سازه تمام گالوانیزه توسط تبدیل کننده مجزا به شبکه داخلی شهرک صنعتی شهید سلیمی و فناوری قطعات خودرو تبریز وصل شده است.