وزیر نیرو: پروژه‌های آب و برق در ۲ سال اخیر در رکود بوده‌اند
وزیر نیرو: پروژه‌های آب و برق در ۲ سال اخیر در رکود بوده‌اند
گروه استان‌ها ـ وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه‌های آب و برق در ۲ سال اخیر در رکود بوده‌اند، گفت: سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام و راکد اختصاص می‌یابد.

علی‌اکبر محرابیان شامگاه امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار داشت: مقرر شده ‌که در این سفر وزارت نیرو سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام و راکد اختصاص دهد که عمده آنها مربوط به پایاب سدها و تکمیل سد عمارت و همچنین طرح‌های آبرسانی در مناطق مختلف است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با بیان اینکه حل مسائل مربوطه و تأمین اعتبارات لازم برای زیرساخت‌های مهم استان رابا جدیت ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم، افزود: درصدد هستیم با انجام اقدامات لازم در این زمینه به تمامی اهداف خود در راستای ارائه خدمات مطلوب به هم‌استانی‌ها جامه عمل بپوشانیم.

وزیر نیرو به ظرفیت طرح‌های برق‌رسانی اشاره کرد و ادامه داد: دو طرح توسعه‌ای برق‌رسانی در این استان در سال آینده تکمیل خواهند شد تا مشکلی از بابت تأمین برق صنایع و شهرک‌های گلخانه‌ای وجود نداشته باشد.

محرابیان به رکود طرح‌ها و پروژه‌های آب و برق در دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: از پاییز امسال تا بهار سال آینده با اختصاص یک‌هزار و 900 میلیارد تومان قرار شد طرح‌های آب و برق در استان اردبیل افتتاح و راه‌اندازی شود و  300 میلیارد تومان در بخش برق و 600 میلیارد تومان نیز در حوزه آب و فاضلاب به استان اختصاص می‌یابد تا طرح‌ها به سرانجام برسد.

وی هدر رفت 450 میلیون متر مکعب آب را در این استان اشاره کرد و  افزود:  با احتساب آب رودخانه ارس و سایر منابع در مجموع در این استان دو میلیارد و 400 میلیون متر مکعب آب در دسترس وجود دارد که باید در تأمین شرب، صنعت، کشاورزی و فضای سبز از این میزان منابع آبی استفاده شود.