کمبود عرضه گاز روسیه به اروپا قیمت‌ها را بالاتر می‌برد
کمبود عرضه گاز روسیه به اروپا قیمت‌ها را بالاتر می‌برد
علی‌رغم تاکید پوتین در هفته گذشته مبنی براینکه روسیه آماده مذاکره برای برداشتن قدم‌های بیشتر جهت افزایش صادرات گاز به اروپا و متعادل کردن بازار انرژی است، محدودیت عرضه گاز هنوز هم ادامه دارد، که باعث بالا رفتن بیشتر قیمت آن می‌شود.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از بلومبرگ، روسیه بازار انرژی اروپا را با کمبود شدید مواجه کرده و علی‌رغم اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور  درمورد آمادگی برای عرضه بیشتر گاز، تمایلی به فرستادن گاز طبیعی بیشتر به این قاره ندارد.
صادرات شرکت گازپروم روسیه به اصلی‌ترین بازارهای آن در دو هفته اول اکتبر به پایین‌ترین رقم از 2014 برای این فصل از سال رسیده‌است. بیشتر افزایش تولید این شرکت جذب بازار داخلی شده‌ و به‌نظر می‌رسد روسیه هیچ برنامه‌ای برای تقویت صادرات به اروپا ندارد.
علی‌رغم تاکید پوتین در هفته گذشته مبنی براینکه روسیه آماده مذاکره برای برداشتن قدم‌های بیشتر جهت متعادل کردن بازار انرژی است، محدودیت عرضه گاز هنوز هم ادامه دارد. افزایش قیمت انرژی، شرکت‌های مختلف از شرکت‌های بزرگ شیمیایی گرفته تا تولیدکننده‌های کود شیمیایی را مجبور کرده تولید خود را پایین بیاورند. به‌نظر می‌رسد افزایش عرضه روسیه تنها راه برای مقابله با کمبود شدید گاز در اواسط زمستان است.