شهروندان تهرانی به میزان ۱۰۰ روز مصرف با کمبود آب مواجه هستند
شهروندان تهرانی به میزان ۱۰۰ روز مصرف با کمبود آب مواجه هستند
تهران- طی اطلاعیه ای از سوی شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام شد:شهروندان تهرانی به میزان ۱۰۰ روز مصرف با کمبود آب مواجه هستند و این مورد با ۱۰ درصد کاهش مصرف برای گذر از پاییز رفع می شود.

به گزارش نبض‌انرژی،شرکت آب و فاضلاب استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، تهران به میزان ۱۰۰ روز مصرف شهروندانش نسبت به سال گذشته با کمبود آب مواجه است، تهران در شرایطی به فصل پاییز و شروع سال آبی جدید وارد شده که با کسری ۳۱۴ میلیون مترمکعبی نسبت به سال گذشته مواجه است و ورودی سدهای تأمین‌کننده آب تهران نیز کاهش ۴۰ درصدی داشته است.

این اطلاعیه می‌افزاید: متوسط مصرف آب در تهران سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر (معادل سه میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب) است که در صورت تداوم این روند، طی روزهای آینده مقوله تأمین آب پایتخت‌نشینان با تنگناهای دشواری روبرو خواهد شد، چراکه کاهش و اتمام ذخایر آبی و پاییز کم‌بارش امسال شرایط متفاوتی برای کشور و به‌ویژه استان تهران فراهم آورده است و سال سختی را به لحاظ تأمین مطمئن و پایدار آب رقم زده است.

در این اطلاعیه آمده است: گذر از این شرایط ویژه تنها با همدلی و همراهی تمامی شهروندان امکان‌پذیر خواهد بود. کاهش ۱۰ درصدی مصارف آب توسط هر شهروند، اقدامی راهگشا در این شرایط است. این میزان کاهش بسیار ناچیز است و به هیچ عنوان لطمه‌ای به نیازهای روزمره مصرفی و بهداشتی خانواده‌ها وارد نمی‌کند، ولی کمک شایانی به تأمین آب در این روزهای بی‌باران خواهد بود.