ساخت نیروگاه برق ۱۵ مگاواتی در کردکوی
ساخت نیروگاه برق ۱۵ مگاواتی در کردکوی
فرماندار شهرستان کردکوی گفت: برای جبران کمبود برق در شهرستان نیروگاه برق ۱۵ مگاواتی ساخته وتاپایان سال آینده افتتاح خواهد شد.

ابراهیم قدمنان اظهارکرد: در نشست اخیر شورای تامین شهرستان به همراه معاونین اداره کل برق استان قرار شد شهرستان کردکوی و تمام روستاها  شبکه برق کابلی مجهز شوند.

به گزارش نبض‌انرژی،وی ادامه داد: این اقدام با هدف حذف نوسانات، کاهش قطع برق و سرقت سیم انجام می شود و روستای سرکلاته نخستین روستا است با ۱۰ کیلومتر شبکه و اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کابلی می شود که کل اعتبار ۷ روستایی طرح پایلوت انجام می شود.  ۱۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه براورد شده است.

قدمنان افزود: ساخت نیروگاه برق ۱۵ مگاواتی در شهرستان در دستور کار قرار دارد و تا پایان سال آینده این نیروگاه افتتاح خواهد شد که در آینده شاهد قطعی برق درشهرستان نباشیم.

فرماندارکردکوی خاطر نشان کرد: این  نیروگاه برق با هزینه دولت ساخته خواهد شد و پیش بینی می شود با بهره برداری از این نیروگاه در تامین برق مورد نیاز بخشی از صنایع و مناطق مسکونی این شهرستان بهبود یافته و مشکلات تامین برق در ساعات پیک بار مرتفع  می شود.

وی خاطرنشان کرد: با ایجاد نیروگاه برق برای تعدادی از جوانان شهرستان ایجاد اشتغال خواهد شد و همچنین بخش خصوصی هم می تواند برای ساخت نیروگاه برق بادی در منطقه جهان نما این شهرستان ورود پیدا کند و ما آماده همکاری کامل دراین زمینه هستیم که بتوانیم گامی برای رفع مشکلات شهرستان و استان برداریم.