پالایشگاه گاز ایلام 37 هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد
پالایشگاه گاز ایلام 37 هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرده است.

به گزارش نبض‌انرژی،روح‌الله نوریان در ایلام از تزریق بیش از ۳۷ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری در شش ماهه اول سال خبر داد و گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف یاری رساندن به تامین برق مورد نیازکشور و در راستای مسوولیت‌های اجتماعی ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد.

وی با بیان اینکه با پایان دوره تابستان و پیک بار شبکه تحویل انرژی الکتریکی به شبکه سراسری در چند روز گذشته این موضوع متوقف شده است، افزود: پالایشگاه گاز ایلام در سال ۹۸ مقدار ۲۷ هزار و ۵۷۸ مگاوات ساعت، در سال گذشته ۲۲ هزار و ۴۵۴ مگاوات ساعت و در سال جاری نیز ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام به منظور جلوگیری از خاموشی‌های استان و در راستای مسوولیت‌های اجتماعی در طول ۵ سال گذشته برق به شبکه سراسری تزریق کرده است، گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام بازویی توانا برای کمک به تامین برق شبکه غرب کشور است، در فصل تابستان امسال نیز برای جلوگیری از خاموشی‌ها، به شرکت مدیریت شبکه برق ایران کمک کرده است.

وی تصریح کرد: انرژی تحویلی به شبکه در شش ماهه اول امسال  ۶۹ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته افزایش یافته است.