افزایش میزان تولید برق انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
افزایش میزان تولید برق انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق گفت: میزان تولید برق توسط انرژی‌های تجدید پذیر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

جعفر محمدنژاد سیگارودی  سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: میانگین رشد ۱۰ ساله پیک برق در ایران، ۵.۲ درصد بوده است و سالانه نیاز به احداث حدود ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وجود دارد، تا امکان تامین برق در پیک تابستان فراهم آید.

به گزارش نبض‌انرژی،سیگارودی افزود: سرمایه‌گذاری متناسب با این نیاز، علاوه بر احداث نیروگاه، شامل شبکه‌های فوق توزیع و انتقال متناظر نیز است، قطعاً یکی از گزینه‌های پیش رو به عنوان جایگزین سیاست افزودن به ظرفیت نیروگاه‌های فسیلی موجود، توجه به بهره‌وری انرژی و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.
او ادامه داد: در واقع سرمایه گذاری در بهره وری انرژی می‌تواند با هزینه سرمایه گذاری در بخش عرضه انرژی برای پوشش ایام پیک مصرف شبکه برق، مقایسه شود، زیرا معمولاً هزینه سرمایه گذاری لازم برای بهره وری انرژی از مقدار مشابه برای ایجاد ظرفیت تولید کمتر است.
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تصریح کرد: خوشبختانه میزان تولید برق توسط انرژی‌های تجدید پذیر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است به طوری که سال گذشته میزان تولید برق ۷۰۰ مگاوات بود، ولی امسال این رقم به عدد ۹۰۰ مگاوات رسیده است.
سیگارودی تصریح کرد: توجه به عمر نیروگاه‌های موجود در ایران نشان می‌دهد که ۳۵ درصد ظرفیت نیروگاهی کشور دارای عمر بیشتر از ۲۰ سال و حتی نیروگاه‌هایی با قدمت بیش از ۳۰، ۴۰ و ۵۰ سال است.

افزایش میزان تولید برق انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور