افزایش تولید برق در نیروگاه رامین در گرمای طاقت فرسای خوزستان
افزایش تولید برق در نیروگاه رامین در گرمای طاقت فرسای خوزستان
مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تولید برق در نیمه نخست امسال و باوجود وقوع گرمای طاقت فرسا ۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش نبض‌انرژی،خلیل محمدی افزود: با تلاش‌های جهادی متخصصان سختکوش نیروگاه رامین و با وجود گرمای بالای ۷۰ درجه در محیط کار، شرجی و وجود ویروس کرونا، شاهد افزایش تولید برق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی بیان داشت: متوسط تولید لحظه‌ای این نیروگاه در این نیروگاه ۲۳۳ مگاوات با روند افزایشی و میزان ساعت کارکرد واحد‌های تولیدی در نیمه نخست امسال نیز ۲۱ هزار و ۷۲۸ ساعت و افزایشی ثبت شده است.

محمدی تامین برق پایدار شبکه و خدمت رسانی مستمر به مردم را مهم‌ترین رسالت این مجموعه تولیدی برق عنوان و بیان کرد: همواره همه تلاش خود را جهت دستیابی به اهداف و برنامه‌های تولیدی خود بکار می‌گیریم تا بتوانیم در انجام رسالت خود و خدمت رسانی به مردم عزیز سربلند باشیم.

خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی گرم و استقرار صنایع بزرگ، دومین استان پرمصرف انرژی برق پس از استان تهران است و نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور محسوب می‌شود که نقش مهمی در تقویت شبکه سراسری برق و خدمت رسانی به مردم ایفا می‌کند.