خودروهای برقی چقدر از تقاضای سوخت در جهان را کاهش می‌دهند؟
خودروهای برقی چقدر از تقاضای سوخت در جهان را کاهش می‌دهند؟
موسسه ریستاد انرژی اعلام کرد که رفتن جهان به سمت استفاده از خودروهای برقی و پایین آوردن آلایندگی ممکن است تقاضا برای سوخت را به صورت قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از رویترز، موسسه ریستاد انرژی گزارش داد که رفتن جهان به سمت برقی کردن حمل و نقل جاده‌ای و پایین آوردن آلایندگی ممکن است تقاضا برای فرآورده‌های نفتی و سوخت را تا سال ۲۰۵۰ به نصف کاهش دهد.
موکش ساهدو، معاون مدیرکل این موسسه می‌گوید: پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ تقریبا ۹۰ درصد حمل و نقل جاده‌ای در جهان برقی شوند که این سناریو احتمالا به کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت پالایش نفت در جهان منجر خواهد شد.

در واقع ترویج خودرو‌های برقی مصرف بنزین و گازوئیل را در سطح بین الملل پایین می‌آورد، اما همچنان شاهد وجود تقاضا برای حامل‌های انرژی در صنعت هوانوردی، دریانوردی و پتروشیمی خواهیم بود که ممکن است تقاضای آن‌ها همچنان بالا باشد.
علی رغم این پیش بینی‌ها، اما هنوز انتظار می‌رود تقاضا برای نفت حداقل در کوتاه‌مدت افزایشی باشد.
ریستاد انرژی گفته که انتظار دارد با گذار از بحران کرونا ظرفیت پالایش نفت در جهان به روزانه ۸۰.۱ میلیون بشکه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ افزایش یابد، چراکه بسیاری از پالایشگاه‌ها تولید بنزین خود را به حداکثر خواهند رساند.