تجاوز رژیم صهیونیستی به ثروت ملی لبنان
تجاوز رژیم صهیونیستی به ثروت ملی لبنان
وزیر خارجه لبنان اقدام رژیم صهیونیستی در عقد قرارداد اکتشاف نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه با لبنان را تجاوز این رژیم به ثروت ملی این کشور خواند.

به گزارش نبض‌انرژی،از بیروت، «عبدالله بوحبیب» وزیر امور خارجه لبنان تأکید کرد: اقدام رژیم صهیونیستی در عقد قرارداد حفاری به منظور اکتشاف نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه و آب‌های لبنان، تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای است.

بوحبیب با نماینده لبنان در سازمان ملل و سفارت آمریکا تماس‌هایی برقرار کرده و خواستار مداخله برای مقابله با اجرای عملیات اکتشاف در منطقه مورد مناقشه شده است.

وی همچنین به دیپلمات‌های آمریکایی ابلاغ کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی تجاوز علیه ثروت ملی لبنان است.

روزنامه لبنانی «الجمهوریه» نوشت: «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت که از مدت‌ها پیش در خارج از لبنان به سر می‌برد، در ساعات آینده به لبنان می‌آید و قرار است نشستی را با بوحبیب در این خصوص برگزار کند.

این اواخر اخباری منتشر شده است که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با شرکت «Halliburton» قراردادی در خصوص اجرای عملیات اکتشاف نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه با لبنان امضاء کرده است.

لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر ترسیم منطقه اقتصادی ویژه لبنان، نزاع دارند و دور نخست مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرز‌های دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی ۱۴ اکتبر گذشته آغاز شد و در حالیکه مساحت منطقه مورد مناقشه حدود ۸۶۰ کیلومتر مربع تعیین شده بود، اما تیم کارشناسان نظامی و غیرنظامی پس از بررسی‌ها لازم مشخص کردند که منطقه مورد مناقشه بیش از این عدد است و به حدود دو هزار و ۲۹۰ کیلومتر مربع می‌رسد.