۳۵ میلیارد تومان اعتبارات سه درصد نفت و گاز در گراش توزیع شد
۳۵ میلیارد تومان اعتبارات سه درصد نفت و گاز در گراش توزیع شد
گراش-  فرماندار گراش از توزیع ۳۵ میلیارد تومان اعتبارات سال۱۴۰۰خبر دادوگفت: این میزان اعتبارات از محل سه درصد نفت و گاز، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، توازن و موارد خاص به شهرستان اختصاص یافت.

با بیان اینکه نحوه توزیع اعتبارات با سند توسعه شهرستان همراه است، اطهار کرد: این میزان اعتبارات در ۱۸ فصل شامل کشاورزی، منابع‌طبیعی و آبخیزداری، آموزش و پرورش، ورزش و تفریحات، توسعه شهری، روستایی و عشایری، محیط زیست، دین و مذهب، فرهنگ و هنر، انرژی، دفاعی و امنیتی، امور عمومی و حمل و نقل، آب و فاضلاب، منابع آب، صنایع دستی، میراث‌فرهنگی، بهزیستی، بهداشت و درمان، فنی و حرفه‌ای است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با بیان اینکه اعتبارات امسال شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش ۲.۵ برابری دارد، تصریح کرد: این رشد یعنی گراش در مسیر توسعه متوازن قرار گرفته است و افزایش بودجه می‌تواند نقش بسزایی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرستان ایفا کند.

وی گفت: سرجمع اعتبارات سال جاری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان است که ۱۴ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات سه درصد نفت و گاز، ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل قانون توازن و ۸ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان از محل بودجه‌های خاص است.

غلام‌پور با اشاره به اهمیت ساخت محور چک چک، گفت: حوزه راه یکی از مهمترین سرفصل‌های بودجه امسال است و برای ساخت محور چک چک اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در جلسه شورای برنامه ریزی مصوب شده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به بخش ارد و توسعه مجتمع آبی فداغ و روستاهای بخش مرکزی از مهمترین دغدغه حوزه آب است، تصریح کرد: برای مجموعه آب و فاضلاب که شامل آب رسانی به بخش ارد و توسعه شبکه ابرسانی شهر گراش و مجتمع آب فداغ اعتباری افزون بر ۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

فرماندار گراش با بیان اینکه تخصیص اعتبارات از محل توازن، در آمد حاصله از صادرات نفت و گاز، ارزش افزوده و بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است، افزود: اعتبارات ویژه‌ای نیز از سایر منابع برای اجرای طرح‌های نظیر ساخت تونل شهدای خلیج فارس، جاده چک چک، خشکسالی، آبرسانی و گازرسانی به مناطق روستایی و بخش‌های تابعه مصوب خواهد شد.

وی گفت: توزیع این اعتبارات بر اساس شاخص‌های جمعیت، توسعه متوازن و محرومیت زدایی و با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خواهد بود.

فرماندار گراش از حسین حسین زاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به خاطر پیگیری اختصاص و جذب بودجه در شهرستان تقدیر کرد و گفت: همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با توجه به نیاز شهرستان در رفع کمبودهای زیرساختی حائز اهمیت است و جای تقدیر دارد.

نماینده عالی دولت در گراش بر لزوم تسریع در روند اجرای پروژه‌های توسعه‌ای شهرستان تاکید کرد و افزود: شهرستان گراش در دولت جدید باید به کارگاه سازندگی تبدیل شود، وجود بسیاری از مشکلات زیرساختی مانع رشد و توسعه شهرستان است و نیازکه با همدلی و وحدت و تلاش و کوشش مضاعف امور به پیش رود.

غلام‌پور اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند از اعتبارات دولتی در شهرستان گراش باید نسبت به جذب منابع مالی و ارائه گزارش آن به فرمانداری اقدام کنند.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان گراش گفت: برای تقسیم بودجه و تعیین اولویت‌های آن جلسات جداگانه‌ای را با تک تک مدیران ادارات شهرستان تشکیل دادیم و ضمن بررسی اقدامات انجام شده در سال گذشته و میزان جذب اعتبارات آنها و براساس برنامه‌ها و پروژه‌های آنها در سال جاری اعتباری که برای شهرستان گراش در نظر گرفته شده بین دستگاه‌ها و ادارات مختلف توزیع شد.