اوپک پیش‌بینی تقاضای نفت در ۲۰۲۲ را پایین می‌آورد
اوپک پیش‌بینی تقاضای نفت در ۲۰۲۲ را پایین می‌آورد
اوپک احتمالاً در گزارش ماهانه بازار نفت که در روز دوشنبه منتشر می‌شود، تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی را به خاطر بی‌ثباتی به وجود آمده از گسترش نوع دلتای ویروس کرونا، پایین‌تر تخمین خواهد زد.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از اویل پرایس، اوپک احتمالاً به خاطر افزایش بی‌ثباتی در نتیجه گسترش نوع دلتای ویروس کرونا، پیش‌بینی خود از تقاضای جهانی برای نفت را در 2022 پایین می‌آورد.

اوپک قرار است در روز دوشنبه گزارش ماهانه بازار نفت را منتشر کند و احتمالاً در این گزارش تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی را پایین‌تر تخمین خواهد زد. اوپک در دو گزارش قبلی خود دورنمای تقاضا را بدون تغییر نگه داشته بود.

اوپک در گزارش بازار نفت در ماه اوت اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی به طور متوسط  96.6 میلیون بشکه در روز خواهد بود و در نیمه دوم 2022 از 100 میلیون بشکه در روز می‌گذرد. اوپک علی‌رغم اوج دوباره کرونا در اقتصادهای بزرگی مثل چین و آمریکا، پیش‌بینی تولید را نسبت به ماه قبل از آن تغییری نداده بود

در گزارش ماه گذشته اوپک آمده است تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی به طور متوسط 99.9 میلیون بشکه در روز خواهد بود و در نیمه دوم از 100 میلیون بشکه می‌گذرد. این افزایش تقاضا نتیجه بسته‌های محرک اقتصادی جهت تقویت رشد اقتصاد و تحت کنترل در آمدن همه‌گیری کرونا به کمک برنامه‌های واکسیناسیون و بهبود روش‌های درمان خواهد بود.

ائتلاف اوپک پلاس قبل از اجلاس اول سپتامبر اعلام کرد بازار نفت در سال جاری میلادی با کمبود مواجه خواهد بود ولی این کمبود در سال آینده به مازاد تولید تبدیل می‌شود.

اوپک در حال حاضرنسبت به آژانس بین المللی انرژی، دیدگاه خوش‌بینانه‌تری به تقاضای جهانی نفت دارد. آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود در ماه اوت هشدار داد محدودیت های جدید حمل و نقل برای مقابله با همه‌گیری کرونای دلتا روند رشد تقاضای جهانی نفت را در نیمه دوم 2021 را آهسته می‌کند.