میاندوآب اولین شهر سبز آذربایجان‌غربی
میاندوآب اولین شهر سبز آذربایجان‌غربی
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: امروز و با بهره‌برداری از عملیات گازرسانی ۲ روستای باقی‌مانده، میاندوآب به عنوان نخستین شهر سبز استان معرفی شد.

علیرضا شیخی گفت: امروز و در آخرین روز هفته دولت، با بهره‌برداری از گاز ۲ روستای شیرین آب و دلک داش با مجموع ۲۳۲ خانوار، میاندوآب به عنوان نخستین شهر سبز استان تبدیل می‌شود که تمام روستاهای قابل گازرسانی آن به همراه پوشش نزدیک به صددرصدی بخش شهری، از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش نبض‌انرژیوی با اشاره به برخورداری ۱۶۵ روستای میاندوآب از نعمت گاز طبیعی، افزود: در مجموع از نزدیک به ۲۰۰ روستای میاندوآب، ۱۶۷ روستا قابلیت گازرسانی داشتند که با اتمام ۲ روستای مذکور، عمده تعهدات شرکت گاز در بخش خانگی میاندوآب عملی و به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، همچنین ضریب نفوذ گاز در بخش خانوار شهری این شهرستان را نیز نزدیک به ۱۰۰ درصد اعلام کرد و گفت: حفرات خالی شهر در قالب پیمان متوسط هم اینک در حال اجرا بوده و بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شیخی، مجموع تعداد مشترکین جذب شده در میاندوآب را ۹۵ هزار مشترک ذکر کرد و ادامه داد: از این تعداد ۱۶۸ مورد مشترک عمده محسوب می‌شوند.

وی در ادامه تعداد انشعاب نصب شده در این شهرستان را نیز ۵۱ هزار فقره اعلام کرد و گفت: عملیات نصب ۱۳۲۰ فقره انشعاب‌ پراکنده در قالب پیمان عمده نیز در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، همچنین خاطرنشان کرد: میاندوآب در مجموع دارای یک میلیون و ۶۱۴ هزار و ۹۹۴ متر شبکه توزیع و تغذیه، تعداد ۵ ایستگاه CGS و ۳۵ ایستگاه TBS است.