خودکفایی در ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه بندرعباس
خودکفایی در ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه بندرعباس
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از ساخت و بازسازی 600 قطعه نیروگاهی توسط متخصصان بومی این مجموعه در پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد.

حسین سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز به دست کارکنان متخصص داخلی را از  اقدامات حائز اهمیت این نیروگاه در عرصه تعمیرات و نگهداری واحدها به منظور تداوم تولید عنوان کرد و افزود: نیروگاه بندرعباس نیروگاهی با قدمتی ۴۱ ساله است که این موضوع باعث شده تا صاحب نیروهای انسانی توانمند، با تجربه و تخصص‌های ارزشمندی شود که با تکیه بر همت و تلاش کارکنان شاهد رفع محدودیت‌ها و بهبود روند تولید برق این واحدها در نیروگاه باشیم.

به گزارش نبض‌انرژی،سلیمی تصریح کرد : به منظور صرفه‌جویی ارزی و جلوگیری از هدر رفت منابع مالی در سال های گذشته، بازسازی بیش از یک هزار و یکصد قطعه و تجهیزات نیروگاهی به دست متخصصان این نیروگاه انجام شد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: تداوم تولید و کاهش هزینه‌ها از جمله پارامتر‌های اصلی در بهره‌وری از نیروگاه‌های تولید برق هستند و کارکرد بیشتر قطعات نیروگاهی تحت شرایط سخت کاری از قبیل درجه حرارت و فشار کاری بالای سیال باعث آسیب‌دیدگی و استهلاک بالای این قطعات می‌شود.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: یکی از افتخارات نیروگاه در سال‌های اخیر، خودکفایی در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی است و این مهم در سایه حمایت از تولید داخلی در نیروگاه بندرعباس محقق شده است.

وی از ساخت و بازسازی 600 قطعه نیروگاهی توسط متخصصان بومی این مجموعه بزرگ صنعتی در پنج ماهه اول سال 1400 خبر داد و یادآور شد: در این زمینه صرفه جویی های بسیار زیادی شده است و قطعات ساخته شده  برگ زرینی از افتخارات صنعت برق هرمزگان به ویژه شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان و نیروگاه بندرعباس به شمار می رود.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس تعداد قطعات مورد ساخت و بازسازی در نیروگاه بندرعباس  را 600 قطعه ذکر کرد و افزود: با تکیه بر تجربه و توانمندی کارکنان کارگاه ساخت این نیروگاه در بخش ساخت تعداد 600 قطعه از جمله  دو قطعه بزرگ و سنگین باترفلای ولو 60 اینچ و دیسشارژ کیسینگ پمپ آب خنک نیروگاه مورد ساخت و بازسازی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد:نیروگاه بندرعباس با ۶ واحد تولیدی و با مجموع ظرفیت ۱۳۲۰ مگاوات ساعت به عنوان بزرگترین نیروگاه برق جنوب شرق کشور ، نقش مهمی در تولید انرژی و پایداری شبکه برق کشور دارد، با توجه به نیاز کشور ،تقاضای مصرف بالای برق در زمان پیک بار تابستان ،خوشبختانه چهار واحد بخار و دو واحد گازی با ظرفیت کامل در مدارتولید برق قرار دارند.

حسین سلیمی افزود :براساس اهداف از پیش تعیین شده و برای افزایش ظرفیت تولید انرژی الکتریکی تا محدوده توان نامی و همچنین افزایش راندمان و کاهش آلاینده های زیست محیطی تعمیرات اساسی واحد دو بخار، تمامی فرآیند این پروژه زیر نظر کارشناسان، متخصصین و نیروهای پرتلاش و توانمند نیروگاه بندرعباس صورت گرفت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: با پایان یافتن  تعمیرات اساسی واحد ۲ بخار نیروگاه بندرعباس و با بکارگیری این واحد ظرفیت تولید برق به ۲۵ هزار و ۲۰۰ مگاوات ساعت در روز افزایش پیدا کرد.