افزایش ۵۵۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت عربستان تا ۲۰۲۵
افزایش ۵۵۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت عربستان تا ۲۰۲۵
شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد پروژه های توسعه میادین نفتی مرجان و بری به ترتیب ۳۰۰ و ۲۵۰ هزار بشکه در روز تا ۲۰۲۵ به تولید عربستان اضافه می‌کنند.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از اویل پرایس، شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد قصد دارد با تکمیل پروژه های توسعه دو میدان نفتی بزرگ، ظرفیت تولید خود را تا 2025، 550 هزار بشکه در روزافزایش دهد.

شرکت آرامکو که در روز گذشته مانند سایر شرکت های بزرگ نفت دنیا، افزایش سود خالص خود را اعلام کرده بود، از پروژه های خود برای افزایش ظرفیت تولید هم پرده برداشت. عربستان قصد دارد ظرفیت تولید خود را از 12 میلیون بشکه در روز فعلی تا 13 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

آرامکو در گزارش درآمد خود اعلام کرد برنامه‌های آن برای تقویت تولید در میادین نفتی مرجان و بری در مراحل نهایی مهندسی هستند و فعالیت‌های ساخت و ساز ادامه دارد.

انتظار می رود پروژه های مرجان و بری به ترتیب 300 و 250 هزار بشکه در روز تا 2025 به تولید عربستان اضافه کنند.

شرکت آرامکو در جولای 2019، 34 قرارداد به ارزش کلی 18 میلیارد دلار برای تقویت ظرفیت تولید در این دو میدان نفتی بسته است.

این شرکت در سال گذشته میلادی در بحبوحه سقوط قیمت و تقاضای نفت بسیاری از چاه‌های دریایی را تعطیل کرد و آغاز پروژه‌های توسعه‌ای را به تعویق انداخت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آرامکو در آوریل سال جاری میلادی فعالیت در پروژه های توسعه میادین نفتی دریایی را آغاز کرده که تا 2024 حدود 1.15 میلیون بشکه در روز به ظرفیت تولید این کشور اضافه می‌کند.