درآمد نفتی ۴۷ میلیارد دلاری روسیه در نیمه نخست ۲۰۲۱
درآمد نفتی ۴۷ میلیارد دلاری روسیه در نیمه نخست ۲۰۲۱
روسیه ۴۷.۶۳ میلیارد دلار نفت خام در شش ماه اول سال جاری میلادی صادر کرده که ۲۱.۵ درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از راشاتودی، سرویس فدرال گمرک روسیه اعلام کرد درآمد فروش نفت خام این کشور 21.5 درصد در شش ماه اول سال جاری میلادی نسبت به همین دوره در سال گذشته افزایش یافته است.

روسیه 47.63 میلیارد دلار نفت خام در این دوره صادر کرده، اما از نظر حجمی صادرات این کشور 88.2 میلیون تن بوده که 12 درصد کاهش داشته است و مربوط می شود به قرارداد کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس که روسیه هم عضوی از آن است.

صادرات نفت خام روسیه در ماه ژوئن 11.5 درصد نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشت و به 22.65 میلیون تن رسید. ارزش پولی صادرات نفت روسیه در این ماه 22.9 درصد بالا رفته و به 10.9 میلیارد دلار رسیده بود.

درآمد روسیه از صادرات گاز طبیعی مایع در 6 ماه اول سال جاری میلادی 15.9 درصد نسبت به همین دوره در سال قبل پایین آمده و به 3.301 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که حجم صادرات گاز طبیعی مایع این کشور در این شش ماه یک رشد 7.3 درصدی را تجربه کرده و به 35.3 میلیون متر مکعب رسیده است.