قطع برق، خللی در عملکرد تصفیه خانه ها ایجاد نمی‌کند
قطع برق، خللی در عملکرد تصفیه خانه ها ایجاد نمی‌کند
سخنگوی صنعت برق گفت: در زمان قطعی برق در تصفیه خانه‌ها از دیزل ژنراتور استفاده می‌شود، بنابراین قطع برق در فرایند فعالیت تصفیه خانه ها خللی ایجاد نخواهد کرد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشوردر خصوص تامین برق تصفیه خانه‌ها گفت: در حال حاضر هماهنگی لازم با شرکت آب و فاضلاب کشور انجام شده است تا قطعی برقی در این حوزه نداشته باشیم.

به گزارش نبض‌انرژی،او ادامه داد: در صورتی که به هر دلیلی قطعی برقی در تصفیه خانه‌ها داشته باشیم سعی می‌کنیم، در گام اول برق این تصفیه خانه‌ها را وصل کنیم و قطعا در برخی از این ایستگاه‌ها از دیزل ژنراتور استفاده می‌شود که قطعی برق روی آن‌ها خللی ایجاد نخواهد کرد.
سخنگوی صنعت برق کشور به شرایط جوی و افزایش قابل ملاحظه مصرف برق و همچنین وصل برق تصفیه خانه جنوب تهران به شبکه سراسری هم اشاره کرد و گفت: این نیروگاه قابلیت تولید سالانه بیش از ۲۶۰ مگاوات ساعت برق را دارد.
او با اشاره به اعتبار چهار میلیارد تومانی این طرح گفت: این نیروگاه نخستین و تنها نیروگاه خورشیدی روی کانال پساب در کشور است.
سخنگوی صنعت برق کشور در پایان گفت: در این نیروگاه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع پنل خورشیدی ساخت داخل، روی سطح کانال‌های خروجی پساب تصفیه‌خانه جنوب تهران نصب و راه‌اندازی شده است.