تنش آبی هشت روستای شهرستان روانسر برطرف شد
تنش آبی هشت روستای شهرستان روانسر برطرف شد
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر گفت: کمبود آب و تنش آبی در هشت روستای منطقه «باشوکی» بخش مرکزی این شهرستان برطرف شد.

«غفار صالحی» روز شنبه افزود: با تجهیز و بازسازی چاه آب شرب مجتمع آبرسانی باشوکی و تقویت تجهیزات، میزان آبدهی چاه افزایش پیدا کرد و اکنون تنش آبی روستاهای این محور برطرف شده است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی ادامه داد: روستاهای سردم، قلاین، مهرگان، گرگیدر، بله زین، خراجیان ، ده باوکه و کلاوه با حدود ۷۰۰ مشترک و جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از آب سالم و پایدار بهره مند هستند و قطعی آب این روستاها به پایان رسیده است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر اضافه کرد: برای حل مشکل تنش آبی این روستاها، الکتروموتور، پمپ و ترانس هوایی چاه تامین کننده آب تعویض شده و ۲ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

صالحی اظهار داشت: براساس بررسی های صورت گرفته چشمه های تامین آب روستاهای شهرستان روانسر با افت شدید مواجه شده و میزان آبدهی آنها ۵۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: علت کمبود آب در منابع آبی شهرستان، کاهش ۳۸ درصدی بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته بویژه کاهش چشمگیر بارش برف است.

وی یادآور شد: ۹۱ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی برخوردار هستند و آب شرب این روستاها از ۹ حلقه چاه و ۲۵ دهنه چشمه تامین می‌شود.

اداره آب و فاضلاب روانسر ۶ هزار و ۲۵۰ مشترک روستایی دارد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.