ساعت گران‌قیمت وزیر خارجه عربستان سوژه کاربران شد+عکس
ساعت گران‌قیمت وزیر خارجه عربستان سوژه کاربران شد+عکس
ساعت گران‌قیمت وزیر خارجه عربستان واکنش شهروندان و کاربران سعودی را برانگیخت.

یک سکوی الکترونیکی تصویری از شاهزاده «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی ارائه داد که ساعت مچی « پتک فیلیپ» را بر دست داشت.

بر اساس گزارش منابع و رسانه‌ها، فیصل بن فرحان در یکی از کنفرانس‌ها با گران‌ قیمت‌ترین ساعت مچی ظاهر شد. این ساعت از طلای سفید ساخته شده که نشانگر ذخیره نیرو است و قیمت آن 150 هزار ریال سعودی است.

تصاویر منتشر شده از ساعت طلا وزیر امور خارجه عربستان منجر به خشم گسترده شهروندان سعودی شد که از بحران اقتصادی در این کشور رنج می‌برند و از اعمال مالیات‌های دولتی شکایت دارند.

در همین راستا یکی از شهروندان سعودی در صفحه توئیتر خود نوشت: مقامات مجلل‌ترین لباس را می‌پوشند و هزینه‌های آنها بیشتر از جیب مردم است. آن‌ها مالیات، برق و بنزین را صرف خود می‌کنند.

سیاست‌های اقتصادی بی پروا ولیعهد سعودی، از جمله افزایش مالیات، بحران کرونا، نرخ بالای بیکاری، جوانان سعودی و به طور کلی جامعه عربستان را خسته کرده است. در این میان ، حمایت دولت از شهروندان کاهش یافته در حالی که مالیات بر ارزش افزوده از 5 درصد در جولای گذشته به 15 درصد افزایش یافته که این موضوع همه را شوکه کرده است.

مقامات عربستان سعودی اخیراً برای جبران خسارت‌های اقتصادی خود در عرصه‌های داخلی و خارجی سیاست ریاضت اقتصادی و افزایش مالیات‌های دریافتی از مردم را در دستور کار خود قرار داده اند تا شاید بتوانند از این رهگذر، بخشی از زیان‌های خود را جبران کنند.

این مسأله خشم مردم عربستان را برانگیخته است؛ به ویژه اینکه آنها به خوبی می‌بینند که مالیات‌های پرداختی‌شان در زمینه جنگ یمن و دیگر سیاست‌های توسعه طلبانه و همچنین مصارف شخصی مقامات استفاده می‌شود.

مقامات سعودی در دوران ریاضت اقتصادی عربستان نیز همچنان به خوشگذرانی و صرف هزینه‌های گزاف ادامه می‌دهند.