هزینه ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای کاهش خاموشی ها در کشور
هزینه ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای کاهش خاموشی ها در کشور
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: تا به امروز برای جلوگیری از خاموشی‌ها در کشور چیزی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سرمایه گذاری برای جلوگیری از اعمال خاموشی‌ها در کشور گفت: به طور کلی تحریم‌های ظالمانه غرب و عدم توسعه نیروگاه‌ها در کشور از دلایل و چالش‌های خاموشی است.
او ادامه داد: در واقع برای ایجاد زیر ساخت‌های لازم در کشور و جلوگیری از خاموشی‌ها چیزی بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است تا از چالش خاموشی رهایی یابیم و این یک عدد بسیار بزرگ برای ما محسوب می‌شود.

به گزارش نبض‌انرژی،سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: همچنین نیروگاه‌های برقابی در سال ۹۹ حدود ۱۰ هزار مگاوات تولید برق داشتند، ولی در حال حاضر به طور متوسط نباید بیش از ۴ هزار مگاوات از برقابی‌ها استفاده کنیم تا امکان تامین برق در ماه‌های گرم پیش‌رو را داشته باشیم، بنابراین امسال به علت کاهش بارندگی، ۶ هزار مگاوات کاهش تولید برق در نیروگاه‌های برقابی داریم.

رجبی مشهدی بیان کرد: در حال حاضر تا به امروز برای جلوگیری از خاموشی‌ها در کشور چیزی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور صورت گرفته است.
سخنگوی صنعت برق در ادامه در خصوص واردات برق به کشور گفت: تا به امروز ۵۰۰ مگاوات واردات داشته‌ایم، قطعا طی روز‌های آتی به ۷۰۰ مگاوات هم خواهیم رسید که تقریبا ۱.۸ برابر سال گذشته است.
به گفته رجبی مشهدی در حال حاضر واردات برق از کشور‌های ترکمنستان، ارمنستان و آذربایجان در حال انجام است.