۲۲ محصول جدید پتروشیمی با اجرای طرح‌های پیشران تولید می‌شود
۲۲ محصول جدید پتروشیمی با اجرای طرح‌های پیشران تولید می‌شود
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی به ۳۳ طرح پیشران با مجموع ظرفیت ۳ میلیون تن اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح‌های پیشران ۲۲ محصول جدید در صنعت پتروشیمی تولید خواهد شد.

حسن عباس‌زاده امروز (دوشنبه، هفتم تیرماه) در نشستی با خبرنگاران در تشریح طرح‌های توسعه‌ای و رویکرد جدید تکمیل زنجیره ارزش اظهار کرد: در زنجیره ارزش صنعت نفت از بالادست تا پایین‌دست، مهم‌ترین حلقه که از خام‌فروشی جلوگیری، زنجیره را تکمیل و از منابع هیدروکربوری ایجاد ارزش می‌کند، صنعت پتروشیمی است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۶۷ مجتمع پتروشیمی در کشور فعال است که از این تعداد سه شرکت تأمین یوتیلیتی هستند، افزود: این مجتمع‌ها پارسال حدود ۴۰ میلیون تن معادل ۹۹۲ هزار بشکه نفت خام در روز سوخت و خوراک از بالادست دریافت کردند که حدود ۳۵ میلیون تن محصول نهایی تولید شد، از این مقدار ۲۵  میلیون تن صادر و حدود ۱۰ میلیون تن در داخل عرضه شد.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: ۳۳۰ گرید پلیمری و ۴۰ نوع ماده شیمیایی از این صنعت به صنایع داخلی عرضه می‌شود و حدود ۱۵ هزار بنگاه کوچک و بزرگ در زیرمجموعه این صنعت فعال هستند.