معاون وزیر نیرو: انتشار جداول خاموشی با دقت بیشتری ادامه یابد
معاون وزیر نیرو: انتشار جداول خاموشی با دقت بیشتری ادامه یابد
آخرین وضعیت تراز تولید و مصرف برق در روزهای گرم پیش رو با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که ساعتی پیش در مرکز پایش صنعت برق و با حضور مدیرعامل توانیر و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، برگزار شده بود، بر ضرورت هماهنگی بیشتر با مشترکان بزرگ تاکید شد.

به گزارش نبض‌انرژی،همایون حایری، معاون برق و انرژی وزیر نیرو در این نشست اظهار داشت: هم اکنون نیروگاه ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند اما نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها افزایش بیشتری خواهد یافت.

وی افزود: تمام هماهنگی ها و تلاش ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پیش رو، انتشار جداول احتمالی خاموشی باید با دقت بیشتری ادامه یابد.

در این نشست همچنین محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر بر ضرورت رعایت سقف های تعیین شده مصرف در استان ها و اجرای مصوبات بالادستی تاکید کرد و گفت: پایداری برق کل کشور و به ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی در این شرایط کرونایی ضروری است و همچنین با توجه به برگزاری کنکور سراسری در انتهای هفته جاری، هماهنگی با سازمان سنجش در جهت تامین برق مراکز برگزاری این آزمون مورد توجه و تأکید شرکت های توزیع برق است.

وی با تأکید بر مدیریت منابع آبی پشت سدها برای تداوم تامین آب و برق تا پایان تابستان، گفت: منابع آبی ذخیره شده در پشت سدها برای مصارف شرب و آبیاری کشاورزی نیز باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به ضرورت هماهنگی های بیشتر با صنایع بزرگ در استان ها خاطرنشان کرد: در کنار همه این فعالیت ها، همه در منازل نیز باید با کاهش مصرف برق از طریق سه راهکار ساده تنظیم کولرهای گازی روی 25 درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات بعد از ظهر (12 تا 18)، در حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی کمک کنیم.