تراز تولید و مصرف برق بغرنج‌تر شد/ روند صعودی مصرف برق در استان‌های شمالی
تراز تولید و مصرف برق بغرنج‌تر شد/ روند صعودی مصرف برق در استان‌های شمالی
یک مقام مسئول گفت: هم اکنون نیروگاه‌ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند، اما مصرف برق هم در این هفته افزایش می‌یابد.

همایون حایری معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: هم اکنون نیروگاه‌ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند، اما نیاز مصرف در این هفته به دلیل گرمای شدید این روز‌ها افزایش بیشتری خواهد یافت.

حایری اظهار کرد: تمام هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است و همچنین با توجه به شرایط پیش رو، انتشار جداول احتمالی خاموشی باید با دقت بیشتری ادامه یابد.

 

به گزارش نبض‌انرژی،در این نشست همچنین مدیرعامل توانیر نیز بر ضرورت رعایت سقف‌های تعیین شده مصرف در استان‌ها و اجرای مصوبات بالادستی تاکید کرد و تصریح کرد: پایداری برق کل کشور و به ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در این شرایط کرونایی ضرورت دارد.

او با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در انتهای این هفته، گفت» هماهنگی با سازمان سنجش در جهت تامین برق مراکز برگزاری این آزمون ضرورت دارد.

متولی زاده در عین حال با تاکید بر مدیریت منابع آبی پشت سد‌ها برای تداوم تامین آب و برق تا پایان تابستان، گفت: منابع آبی ذخیره شده در پشت سد‌ها برای مصارف شرب و آبیاری کشاورزی نیز باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به ضرورت هماهنگی‌های بیشتر با صنایع بزرگ در استان‌ها اظهار کرد: در کنار همه این فعالیت‌ها، همه در منازل نیز باید با کاهش مصرف برق از طریق سه راهکار ساده تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولر‌های آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات بعد از ظهر (۱۲ تا ۱۸)، در حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی کمک کنیم.