پیش بینی عراق از نفت ۶۸ تا ۷۵ دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۱
پیش بینی عراق از نفت ۶۸ تا ۷۵ دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۱
وزیر نفت عراق اعلام کرد بهبود تقاضای نفت در ادامه سال جاری میلادی به خاطر بیرون آمدن اقتصادها از بحران کرونا، قیمت نفت را به ۶۸ تا ۷۵ دلار در هر بشکه می‌رساند.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از بلومبرگ، عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک اعلام کرد قیمت نفت خام در نیمه دوم 2021 بین 68 تا 75 دلار در هر بشکه خواهد بود.

احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد به خبرنگاران گفت این محدوده قیمت بخاطر تعهد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پیش‌بینی می‌شود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، در اوایل همین هفته پیش‌بینی کرده بود بهبود تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی قدرتمندتر خواهد بود و اعضای این گروه آماده افزایش تولید می‌شوند. در گزارش این گروه آمده است مصرف نفت 5 میلیون بشکه در در روز معادل حدود 5 درصد در نیمه دوم 2021 نسبت به نیمه اول افزایش می‌یابد که نتیجه بیرون آمدن جهان از بحران کروناست.

اوپک و شرکایش حدود 40 درصد از کاهش تولیدی را که در بحبوحه سقوط تقاضا به خاطر همه‌گیری کرونا در سال گذشته میلادی اعمال کرده بودند، بازگردانده‌اند و در اول جولای مجدداً در مورد ادامه افزایش تولید تصمیم‌گیری می‌کنند.

عراق در ماه مه اعلام کرده بود قصد خرید سهام شرکت اکسون موبیل در یکی از بزرگترین میادین نفتی دنیا را دارد. وزیر نفت عراق در مورد وضعیت شرکت اکسون گفت این شرکت هنوز از میدان قرنه غرب1 بیرون نیامده است.