تئورسین بنزین 5 هزار تومانی معرفی شد
تئورسین بنزین 5 هزار تومانی معرفی شد
رئیس جمهور آبان ۹۸ یک روز پس از افزایش نرخ بنزین گفت که دولت با پیشنهاداتی برای افزایش نرخ به ۵هزارتومان مخالفت کرده است؛ امروز اعلام شد این پیشنهاد را رییس کل وقت بانک مرکزی ارائه داده بود.

اگرچه روحانی در سخنان  سال 98  خود درباره اینکه چنین قیمتی از سوی چه کسانی پیشنهاد شده است، سخنی به میان نیاورد اما علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مناظره امروز، افشا کرد که افزایش قیمت بنزین به ۵ هزار تومان، پیشنهاد عبدالناصر همتی، رئیس کل وقت بانک مرکزی بوده است.

به گزارش نبض‌انرژی،زاکانی در مناظره امروز گفت: «آقای همتی گفتند که من مخالف افزایش قیمت بنزین بودم؛ اما نامه رسمی شما وجود دارد که ۳۱ شهریور درخواست دادید که بنزین گران شود تا کسری بودجه دولت جبران شود.» جالب اینکه عبدالناصر همتی ۲۵ آبان ماه ۹۸ ساعاتی پس از کلید خورد افزایش قیمت بنزین در پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشته بود: «محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم در حدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود». جالب اینکه همتی فروردین ماه امسال در نشستی در کلاب هاوس صراحتاً گفت یکی از دلایل جهش قیمت ارز، گران شدن قیمت بنزین بود! وی در نشست کلاب هاوس گفت: در پایان سال ۹۸ و در سال ۹۹ مشکلاتی پیش آمد که مدیریت بازار ارز را با دشواری همراه کرد. یکی بحث گران شدن نرخ بنزین و دیگری رفتن اسم ایران به لیست سیاه FATF بود.