نخستین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام فردا افتتاح می‌شود
نخستین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام فردا افتتاح می‌شود
استاندار هرمزگان، گفت: فردا و با دستور رئیس جمهور، نخستین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام افتتاح و عملیات اجرایی نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک آغاز خواهد شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان با اعلام این خبر افزود: در راستای توسعه تولید نیروی برق در منطقه جنوب کشور، احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی 906 مگاواتی هنگام به عنوان نخستین نیروگاه کلاس F دولتی ایران با دو واحد گازی 307 مگاواتی و یک واحد بخار 292 مگاواتی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی ادامه داد: انتقال دانش فنی و ساخت داخل تجهیزات نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی راندمان بالا و توربین‌های گازی کلاس اف، اشتغال‌زایی، استفاده از قابلیت‌های پیمانکاران و سازندگان تجهیزات و مشاوران داخلی، افزایش متوسط راندمان نیروگاه‌های حرارتی و بهبود پایداری شبکه برق در مناطق جنوبی و مرکزی کشور و عمر مفید طولانی نیروگاه از جمله اهداف و مزیت‌های اجرای این پروژه است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: همچنین روز پنجشنبه عملیات اجرایی نیروگاه بخاری 1400 مگاواتی سیریک به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهور آغاز می‌شود.

همتی اضافه کرد: در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور به منظور استفاده بهینه از سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و افزایش راندمان تولید، تامین برقی پایدار برای عرضه به شبکه سراسری، صادرات به کشورهای همسایه و توسعه سواحل مکران، احداث این نیروگاه از محل وام اعتباری صادراتی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفت.

وی در پایان گفت: این نیروگاه دارای چهار واحد بخار 350 مگاواتی با راندمان ناخالص حدود 46 درصد است و بویلر نیروگاه از نوع Super Critical یکبار گذر با سوخت اصلی گاز و تامین آب مورد نیاز نیروگاه از دریا صورت خواهد گرفت که برای تامین آب مصرفی نیروگاه، آب شیرین کن MED با ظرفیت خروجی 210 مترمکعب در ساعت در دستور کار قرار گرفته است.