قاچاق سوخت و ضرر مرزنشینان سراوان
قاچاق سوخت و ضرر مرزنشینان سراوان
بیکاری، نبود اشتغال در نواحی مرزی سیستان و بلوچستان به ویژه در سراوان، ارزان بودن قیمت سوخت اعم از بنزین و گازوئیل در ایران و بالا بودن قیمت این محصول در پاکستان و باعث شده تا قاچاق سوخت در مرز به یکی از معضلات چندین ساله شرق استان تبدیل شود.

 روزی نیست که نیروهای مرزبانی، انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در نوار مرزی سراوان محموله‌های سوخت قاچاق را توقیف و عاملان آن را بازداشت نکنند و تحویل مقام‌های قضایی ندهند.

به گزارش نبض‌انرژی،فرماندار شهرستان مرزی سراوان در شرق سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار همشهری آنلاین اظهار کرد: به دلیل بسته شدن نوار مرزی از سوی دولت پاکستان زمینه قاچاق سوخت از سیستان و بلوچستان به کشور همسایه به شدت کاهش یافته و میزان قاچاق این کالا نسبت به سال‌های گذشته نیز کم شده ست.

سعید تجلیلی گفت: اکنون پمپ‌های بنزین منطقه به شدت خلوت هستند و این نشان می‌دهد که قاچاق سوخت با کاهش همراه است. اما این مساله به این معنی نیست که قاچاقی در این رابطه صورت نمی‌گیرد، به هرحال قاچاق سوخت وجود دارد، زیرا دلالان سوخت قاچاق را از نقاط مختلف کشور و از طریق بیراهه‌ها، وارد استان و از مرز خارج می‌کنند که در این رابطه نیروهای مرزبانی، انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در نوار مرزی محموله‌های سوخت را شناسایی و توقیف می‌کنند و عاملان را بازداشت و تحویل مقامات قضایی می‌دهند.

وی تصریح کرد: باوجود اینکه مرزها بسته هستند اما برخی رانندگان پاکستانی با دادن رشوه به برخی  فوجی‌ها (ماموران  پاکستانی)  کار قاچاق سوخت را انجام می‌دهند.

فرماندار سراوان گفت: در این مورد سوخت‌بران ایرانی هیچ مداخله‌ای ندارند و کار قاچاق از سوی رانندگان پاکستانی و در آنسوی مرز صورت می‌گیرد.

تجلیلی درباره تاثیرات قاچاق سوخت براقتصاد منطقه اظهار کرد: اگر بخواهیم خوب به همه ابعاد قاچاق سوخت نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این کار جز ضرر به مردم منطقه و اقتصاد کشور هیچ نتیجه دیگری ندارد.

وی ادامه داد: سوخت‌کش‌ها به دلیل سرعت بالایی که دارند، موجب ناامنی جاده‌های ارتباطی و زمینه‌ساز تصادفات زیادی شده‌اند که این حوادث  منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مرزنشینان و ساکنان منطقه در تصادفات شده است.

فرماندار ادامه داد: سوای حوادث جاده‌ای، سوخت‌کش‌ها موجب نابودی جاده‌ها و راه‌های روستایی و زیرساخت‌ها نیز می‌شوند که این مساله از دیگر آثار مخرب فعالیت قاچاقچیان و سودجویان سوخت قاچاق در منطقه است.

تجلیلی همچنین گفت: سپاه پاسدران انقلاب اسلامی برای رونق اقتصاد خانواده‌های مرزنشین طرح رزاق را اجرایی کرده که در این طرح یک  کارت سوخت به ۶ خانوار تعلق می‌گیرد که از این طریق سهمیه سوخت به آنها داده‌ می‌شود که افراد با تهیه این کارت و کسب سهمیه ماهانه، سوخت دریافتی مورد نظر را به صورت رسمی در آنسوی مرزها به فروش‌ می‌رسانند و درآمد حاصل از این داد و ستد به حساب شخص دارنده کارت ریخته و بین خانوارها تقسیم می‌شود. قبلا این کارت سوخت به خانوارهای تا شعای ۳۰ کیلومتری نوار مرزی تعلق می‌گرفت که اکنون این شعال به ۵۰ کیلومتر ارتقا یافته‌است.

وی ادامه داد با این وجود اکنون این فعالیت‌ها هم به دلیل بسته شدن مرز از سوی پاکستان متوقف شده و فقط محموله‌های سوختی که از استان‌های دیگر و به طور غیرقانونی و مخفیانه به منطقه ورود می‌کند، قاچاق می‌شود.

فرماندار تصریح کرد: در حال حاضر روزانه حدود ۵۰۰۰ هزار لیتر بنزین و گازوئیل توسط نیروهای یادشده در بیراهه‌ها و بیغوله‌های مرزی توقیف می‌شود که گاه شاهد توقیف تانکرهای سوخت‌کش نیز هستیم.

تجلیل با بیان اینکه  بالا بودن قیمت سوخت در پاکستان موجب شده تا قاچاق سوخت در منطقه افزایش پیدا کند اظهار کرد: این سوخت‌ها بسته به نقاط تحویلی، قیمت‌های متفاوت دارند. به عنوان مثال در خط مرزی یک قیمت دارد و در آنسوی مرز قیمتی دیگر. با این وجود بنزین لیتری ۱۲ هزار تومان و گازوئیل لیتری ۱۰ هزار تومان به صورت قاچاقی به‌فروش می‌رسد.

وی افزود: معمولا برخی رانندگان اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها وماشین‌های سنگین و سبک با فروش سوخت یارانه‌ای سهمیه خودبه دلالان، زمینه تهیه سوخت از سوی دلالان سوخت را فراهم می‌سازند.