چرخش وزارت نیرو برای خاموشی‌ها؛ مصرف برق زیاد شود، باز هم قطع می‌ کنیم!
چرخش وزارت نیرو برای خاموشی‌ها؛ مصرف برق زیاد شود، باز هم قطع می‌ کنیم!
بر اساس آخرین اظهار نظرها، گرچه میزان قطعی برق کم شده، اما هر لحظه با افزایش مصرف، برق مشترکان طبق جدول اعلامی قطع خواهد شد.

قطع برق بی برنامه و طولانی مدت، موجب کلافه شدن مردم و خسارت به مشترکان خانگی و صنعتی اعم از تولیدکنندگان، اصناف و منازل مردم شده است.

به گزارش نبض‌انرژی،پس از اعتراضات گسترده مشترکان، جدول زمانبندی قطعی برق از سوی توانیر منتشر شد، اما متاسفانه باز هم بر طبق آن برنامه قطع برق صورت نگرفت. تاکنون قطع بدون برنامه برق آسیب‌های جدی به وسایل مشترکان رسانده است.

در این باره یک منبع آگاه در شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: طبق جدول زمان بندی شده اگر برق منطقه‌ای قطع نشده است؛ بدین معنی است که برق آن منطقه در زمان تعیین شده حالت نرمال دارد و ممکن است در زمانی که از قبل تعیین نشده قطع شود که البته دلیل این امر افزایش بار خواهد بود.

همچنین رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: هر استانی مصرف برق آن زیر سقف تعیین شده باشد، خاموشی در آن استان نخواهیم داشت.

در ساعات گذشته هم اظهار نظری با عنوان “همکاری خوب صنایع در کاهش مصرف، مانع قطع برق پایتخت تا چند روز آینده شد” در فضای مجازی دست به دست شد، اما پیگیری‌های نشان داد که این اظهار نظر قطعیت نداشته و به محض افزایش مصرف مشترکان، برق بر اساس جدول اعلامی قطع می‌شود.

در این رابطه منصوری، معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: روز گذشته تعداد محدودی از مشترکان در تهران قطعی یک ساعته برق داشتند؛ اما در مجموع قطعی برقی طی دیروز و امروز در پایتخت نداشتیم و اگر موردی هم بوده به دلیل بروز اشکال فنی و حوادث  شبکه برق بوده است.

او ادامه داد: لازمه امتداد این رویه، همکاری کامل مشترکان، ادارات و صنایع است، وضعیت شبکه برق تهران در حال حاضر پایدار است و امیدوارم دیگر قطعی برق در تهران نداشته باشیم.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بیان کرد: خوشبختانه با همکاری مشترکان بخشی از بار مصرفی کاهش یافته است، اما بخشی از مشترکان باید در زمینه کاهش بار همکاری کنند که در این خصوص صنایع اعلام آمادگی کردند و فعالیت خود را از ساعات پیک به بعد از ساعات پیک منتقل کردند و این موجب شد تا مشترکان خانگی مشکل قطعی برق نداشته باشند.

منصوری افزود: به طور میانگین در روز‌های گذشته، روزانه برق ۲۵ اداره در تهران به خاطر پرمصرفی قطع شده است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با وجود پایداری شرایط، اما به دنبال افزایش مصرف برق توسط مشترکان در مناطق مختلف، قطع برق دور از انتظار نیست و با افزایش مصرف طبق جدول منتشر شده برق مشترکان قطع خواهد شد.