افتتاح بزرگ‌ترین طرح آبرسانی استان هرمزگان در محروم‌ترین منطقه ایران / آب شرب بشاگردی‌ها “عالی” شد
افتتاح بزرگ‌ترین طرح آبرسانی استان هرمزگان در محروم‌ترین منطقه ایران / آب شرب بشاگردی‌ها “عالی” شد
گروه استان‌ها ـ صبح امروز با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو یک طرح بزرگ آبرسانی به بشاگرد بهره‌برداری شد تا بخشی از مشکلات تأمین آب در این شهرستان کاهش یابد.

به گزارش نبض‌انرژی،از بندرعباس، صبح امروز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس وزیر نیرو و استاندار هرمزگان، چندین طرح حوزه آب و فاضلاب هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این جلسه اظهار داشت: دولت نگاه خوبی در جهت تامین آب مناطق مختلف کشور دارد و به واسطه همین نگاه و تخصیص اعتبار لازم یک گام مهم در تامین آب بشاگرد خصوصا در حوزه آب شرب روستایی برداشته شده است.

وی افزود: با این طرح آبرسانی مردم شهر و گوهران و روستاهای اطراف شامل 13 روستا از این پس از نعمت آب سالم بهره‌مند می‌شوند.

امین قصمی گفت: البته آبرسانی به بشاگرد منوط به همین طرح نبود و در سال گذشته نیز با افتتاح یک خط انتقال آب از سد جگین تا مرکز شهرستان بشاگرد، سردشت و 57 روستای مسیر خط انتقال از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: برای تکمیل این طرح خدمات بسیاری در بشاگرد انجام شده و 95 کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی از سد سهران تا گوهران، 12 باب مخزن به ظرفیت شش هزار و 770 متر مکعب، 62 کیلومتر شبکه توزیع، 3 باب ایستگاه پمپاژ و حفر 2 حلقه چاه جمعا با اعتبار 65 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تاکید کرد: خوشبختانه با کمک دولت و تلاش همکاران با افتتاح این طرح، بیش از 4 هزار نفر در این شهرستان از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند و در آینده نیز این مسیر آبرسانی با همت همکاران ادامه خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح اولین شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی در هرمزگان گفت: خوشبختانه امروز شاهد تکمیل و افتتاح تصفیه خانه 880 مترمکعبی تیاب از توابع میناب نیز هستیم که با اعتبار 18 میلیارد تومان، جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر را شامل می‌شود.

قصمی افزود: همچنین امروز آبشیرین‌کن مهدی‌آباد نیز افتتاح می‌شود که می‌تواند به چهار روستا با جمعیت 900 نفر آبرسانی کند.