رییس مجلس: کمیسیون انرژی وضعیت خاموشی‌ها را بررسی کند
رییس مجلس: کمیسیون انرژی وضعیت خاموشی‌ها را بررسی کند
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی نظمی در قطعی برق غیر قابل پذیرش است، از رییس کمیسیون انرژی خواست در نشستی با حضور وزیر نیرو، جداول خاموشی را بررسی کند.

 هادی بیگی نژاد در جلسه علنی امروز -یکشنبه-در تذکری شفاهی خطاب به رییس مجلس گفت: یکی از مسائلی که کمیسیون انرژی به آن ورود کرده مساله برق است زیرا این موضوع نگران کننده است و اگر اعلام کنیم که موضوع برق همانند یک بمب ساعتی در سال‌های آینده عمل می‌کند، اغراق نکرده‌ایم.

به گزارش نبض‌انرژی،نماینده مردم ملایر افزود: سالانه مصرف برق در کشور افزایش پیدا می‌کند اما تولید آن کمتر می‌شود، سال گذشته ۵۸ هزار مگاوات و در سال جاری ۵۷ هزار مگاوات برق تولید شده است و وزارت نیرو اعلام کرده که اعتبار لازم برای افزایش میزان تولید برق را ندارد.

وی تاکید کرد: سران قوا و شورای عالی امنیت ملی باید به مساله تولید برق ورود داشته باشند زیرا آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی نگران‌کننده‌ای دارد. تا سال ۱۴۱۵ باید به میزان صد هزار مگاوات تولید برق دست پیدا کنیم در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شویم.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر بیگی‌نژاد گفت: به دلیل اهمیت بحث انرژی در بودجه سال ۱۴۰۰، مجلس در زمینه سرمایه‌گذاری در تولید برق تصمیمی گرفت که در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بود و وزیر نیرو از این اقدام مجلس تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه مجلس در حوزه انرژی به وظایف خود عمل کرده است، ادامه داد: در برنامه ۵ ساله هفتم توسعه موضوع تولید برق در اولویت قرار می‌گیرد، از سوی دیگر وزارت نیرو برای جلوگیری از مصارف غیرقانونی برق تدابیر لازم را اتخاذ کند.

قالیباف خاطر نشان کرد: از رییس کمیسیون انرژی درخواست داریم تا در نشستی با حضور وزیر نیرو، جداول خاموشی را بررسی کند، بی‌نظمی در قطعی برق غیرقابل پذیرش است.