قیمت جهانی نفت کاهش یافت
قیمت جهانی نفت کاهش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۲ سنت کاهش، به ۶۸ دلار و ۹ سنت رسید.

 پس از آن که گزارش‌هایی در مورد پیشرفت مذاکرات بر سر احیای برجام و احتمال بازگشت نفت ایران به بازار منتشر شد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بوده است.

به گزارش نبض‌انرژی،قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۲ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۹ سنت رسید. دیروز نیز نفت برنت با ۱.۱ درصد کاهش مواجه بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز برای تحویل در ماه ژوئن پس از افت ۱.۲ درصدی در جلسه قبل، امروز با ۶۲ سنت معادل ۰.۹۵ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

دیشب و پس از آنکه میخائیل یولیانوف، سفیر روسیه در سازمان ملل گفت، پیشرفت‌های قابل توجهی در مذاکرات حاصل شده افت قیمت نفت شروع شد. اما پس از آنکه وی در توئیتر نوشت مذاکره کنندگان برای نهایی کردن توافق به زمان بیشتری نیاز دارند، افت قیمت‌ها متوقف شد.

باب یاوگر تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو گفت: «لغو تحریم‌ها می‌تواند موجب اضافه شدن میزان قابل توجهی نفت به بازار شود.»

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «ترمیم تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال همچنان سبب رشد قیمت‌ها خواهد شد، اما موضوع بازگشت نفت ایران به بازار ممکن است چند دلاری از پیش بینی رشد قیمت نفت تا پایان سال بکاهد.»

پیشرفت اروپا و آمریکا در مقابله با کرونا در حالی است که وضعیت در آسیا چندان امیدوارکننده نیست. در سنگاپور و تایوان محدودیت‌های قرنطینه‌ای مجددا برقرار شده و هند به دلیل وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای شاهد کاهش قابل توجه مصرف انرژی بوده است. عامل دیگری که بر قیمت نفت تاثیر گذاشته، برآورد تحلیلگران مبنی بر افزایش ۱.۶ میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت خام آمریکا در طی هفته گذشته بوده است.