آسیب شدید خطوط انتقال و قطعی برق، نتیجه‌ی سیل در کرمان
آسیب شدید خطوط انتقال و قطعی برق، نتیجه‌ی سیل در کرمان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان وقوع سیلاب گفت: در حال حاضر در منطقه گلباف و روستا‌های نسک، حُرمک و کشیت برق قطع است، زیرا در پی سیل ۱۳ اردیبهشت ماه سه و نیم کیلومتر از خط انتقال برق به شدت آسیب دیده و تخریب شده است.

مجید سعیدی درباره آخرین وضعیت استان کرمان در پی بارندگی روز‌های اخیر اظهار کرد: بارندگی در نقاط مختلف خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها از جمله راه، ابنیه و خطوط انتقال برق وارد کرده که میزان خسارت توسط فرمانداری‌ها در حال ارزیابی است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر خسارت‌هایی نیز به بخش کشاورزی وارد کرده که در حال برآورد هستیم، افزود: در حال حاضر در منطقه گلباف و روستا‌های نسک، حُرمک و کشیت برق قطع است، زیرا در پی سیل ۱۳ اردیبهشت ماه سه و نیم کیلومتر از خط انتقال برق به شدت آسیب دیده و تخریب شده است.
سعیدی بیان کرد: دو دستگاه دیزل ژنراتور به منطقه اعزام شده. ضمن اینکه به دلیل قطعی برق، آب نیز قطع است و با تانکر آبرسانی صورت گرفته، همچنین باتری دکل‌های مخابرات تمام شده و تجهیزات راه اندازی ارتباط سیار به منطقه اعزام شده و ارتباط خطوط همراه اول امروز برقرار می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: راهداری اقدامات اولیه را در راه‌های مسدود شده انجام داده و در حال حاضر مسیر مسدود در استان کرمان نداریم، اما در روستا‌های ذکر شده منطقه گلباف تردد با سختی صورت می‌گیرد.
وی در ادامه درباره حادثه غم انگیز جان باختن ۶ نیروی اداره برق شهرستان کرمان در سیل ۱۳ اردیبهشت ماه اظهار کرد: نیرو‌ها در حال انجام عملیات برای برقراری برق روستا‌های نسک، حرمک و کشیت بودند که با رگبار شدید و سیلاب جاری شده از بالادست مواجه و غافلگیر شدند.
سعیدی درباره محل وقوع این حادثه افزود: بخش اعظمی از مسیرِ گلباف به سمت روستا‌های مذکور، کوهستانی و دره مانند است که در نقطه‌ای فاصله بین دو کوه ۱۵ متر است و کانال مانند و دارای شیب تند است و همه آب در این تنگه جمع می‌شود و در زمان بارندگی خطر وجود دارد.
وی بیان کرد: نیرو‌های اداره برق در همین نقطه در حال انجام عملیات بودند و متاسفانه با جاری شدن سیلاب از بالادست غافلگیر شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: شواهد نشان می‌دهد ظاهرا این عزیزان به خودرو (یک دستگاه خاور) پناه بردند و صبر کردند باران قطع شود تا ادامه کار را انجام بدهند که اگر به دامنه کوه پناه می‌بردند، شانس بیشتری داشتند.
وی افزود: متاسفانه با شدت سیلاب، خودرو نیز دچار حادثه شده و هر شش نفر جان خود را از دست می‌دهند.