تفاهمنامه همکاری برق خراسان شمالی با راه و شهرسازی
تفاهمنامه همکاری برق خراسان شمالی با راه و شهرسازی
امضای تفاهم نامه‌ی شرکت‌های برق و آب و فاضلاب با راه و شهرسازی برای خدمات رسانی به پروژه‌های مسکن استان خراسان شمالی صورت گرفت.
 قاسم قاسمی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی و دبیر شورای مسکن استان گفت: جلسه شورای مسکن استان با هدف تولید و عرضه مسکن و همچنین طرح اقدام ملی تولید مسکن در سالن جلسات استانداری و با نه دستور کار برگزار شد.

به گزارش نبض‌انرژی،وی افزود: بررسی برنامه تولید و عرضه ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان، تبدیل پروژه‌های مسکن مهر فاقد متقاضی به طرح اقدام ملی مسکن، تعیین قیمت پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر به منظور تکمیل و بهره برداری واحدها، بررسی هزینه‌های شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طرح مسکن مهر، اراضی مازاد تحت اختیار دستگاه‌های اجرایی و برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان در خصوص پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، از جمله مواردی بود که در این جلسه بررسی شد.

دبیر شورای مسکن استان خراسان شمالی به امضای تفاهم نامه بین اداره کل راه و شهرسازی استان و ادارات خدمات رسان آب و برق اشاره کرد و افزود: از ابتدای طرح مسکن مهر تاکنون ادارات آب و برق نسبت به خدمات رسانی در پروژه‌های مسکن مهر اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند که در این راستا و از اعتبارات بند ب تبصره ۸ قانون بودجه مقرر شد مبلغ ۵۲ میلیارد ریال به شرکت توزیع نیروی برق استان و همچنین ۴۵ میلیارد ریال نیز به شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت شود که با این پرداختی سهم یک سوم وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.
غلامرضا هوائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز اظهار داشت: بخش مسکن اهمیت ویژه‌ای برای استان دارد و اولویت دو اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید تولید عرضه مسکن باشد و به جهت هماهنگی بیشتر در این بخش، جلسات شورای مسکن می‌بایست به صورت مداوم ماهی یک بار برگزار شود.
هوائی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد اشتغال منطقه مرتبط به حوزه مسکن است، افزود: برای ایجاد زیرساخت‌ها مانند آب و برق در پروژه‌های مسکن استان باید نگاه توسعه‌ای داشته باشیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.
وی اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی به همراه شهرداری ها، اراضی دولتی بلااستفاده در شهر‌های استان را برای ساخت واحد‌های مسکونی چه به صورت مشارکت و چه به صورت طرح اقدام ملی مسکن معرفی کنند.
بررسی هزینه شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طدح مسکن مهر از دیگر دستور کار‌های این نشست بود که هوایی در این خصوص گفت: تقویت زیرساخت‌های آب و برق زیربنای اصلی برای توسعه استان هستند و در اعتبارات امسال حمایت بیشتری از این حوزه‌ها خواهیم داشت.