صادرات نفت عراق در آوریل ثابت ماند
صادرات نفت عراق در آوریل ثابت ماند
وزارت نفت عراق اعلام کرد که صادرات نفت فدرال این کشور در ماه آوریل امسال با 2 میلیون و 947 هزار بشکه در روز ثابت بود.

از دوبی، وزارت نفت عراق روز یکشنبه (12 اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد که صادرات نفت فدرال این کشور (به استثنای صادرات منطقه اقلیم کردستان) در ماه آوریل تغییر چندانی نکرد. این مسئله بیانگر این است که دومین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) همچنان برای پایبندی به سهمیه کاهش تولید خود در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) تلاش می‌کند.
این وزارتخانه در بیانیه‌ای آورده است که صادرات نفت فدرال عراق در ماه آوریل 2 میلیون و 947 هزار بشکه در روز بوده است، این رقم در ماه مارس 2 میلیون و 945 هزار بشکه در روز بود.

به گزارش نبض‌انرژی،شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق (سومو) ماه گذشته اعلام کرده بود که عراق در ماه مارس برای دومین ماه پیاپی از سهمیه خود در توافق اوپک پلاس تخطی کرده است.
عرضه نفت عراق در ماه‌های مارس و فوریه به ترتیب 3 میلیون و 865 هزار بشکه در روز و 3 میلیون و 868 هزار بشکه در روز بود، در حالی که براساس توافق اوپک پلاس، سهمیه تولید نفت عراق تا پایان ماه آوریل 3 میلیون و 857 هزار بشکه در روز بود.
بر اساس توافق تازه اوپک پلاس، سهمیه عرضه نفت عراق در ماه مه افزایش می‌یابد و به 3 میلیون و 905 هزار بشکه در روز می‌رسد.
عراق در بخش اعظمی از سال 2020 در حالی تلاش می‌کرد به سهمیه خود در توافق اوپک پلاس پایبند باشد که قیمت پایین نفت، همه‌گیری ویروس کرونا و بحران مالی گریبانگیر این کشور بود.