آمریکا سال ۲۰۲۲ در تولید گازطبیعی رکورد می‌زند
آمریکا سال ۲۰۲۲ در تولید گازطبیعی رکورد می‌زند
ریستاد انرژی انتظار دارد تولید گاز آمریکا در سال جاری میلادی تا ۸۹.۷ میلیارد فوت مکعب در روز کاهش یابد ولی بعد رو به افزایش گذاشته و در ۲۰۲۲ با ۹۳.۳ میلیارد فوت مکعب در روز به یک رکورد جدید برسد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تحلیل‌های ریستاد انرژی نشان می‌دهد تولید گاز طبیعی در آمریکا در 2022 با 93.3 میلیارد فوت مکعب در روز به یک رکورد جدید می‌رسد و همین روند رو به رشد ادامه پیدا کرده و در 2024 از 100 میلیارد فوت مکعب در روز می‌گذرد.

 افزایش تولید گاز آمریکا باعث می‌شود حوزه‌های گازی مهم این کشور مورد توجه سرمایه‌گذاران و بازارها قرار گیرند و در نتیجه میزان تولید دی‌اکسیدکربن، کارآمدی سرمایه و مشکلات احتمالی آنها به دقت بررسی شود.

تولید گاز آمریکا در 2019 به رکورد 92.1 میلیارد فوت مکعب در روز رسید ولی پس از آن در 2020 به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا تا 90.8 میلیارد فوت مکعب کاهش یافت. ریستاد انرژی انتظار دارد تولید گاز آمریکا در 2021 کاهش بیشتری داشته باشند و به 89.7 میلیارد فوت مکعب در روز برسد ولی یارانه‌های کرونایی و افزایش فعالیت در سراسر حوزه‌های بزرگ گاز این کشور باعث توقف روند کاهش تولید و آغاز روند افزایش آن می‌شود.

تحلیلگران ریستاد انرژی اعلام کردند حوزه آپالاچیان به خاطر برخورداری از زیرساخت‌های مدرن بهترین عملکرد را از نظر میزان تولید دی‌اکسیدکربن در 2020 داشته است و پس از آن به ترتیب حوزه‌های هاینسویل،نیوبارا، حوزه پرمین و ایگل فورد تگزاس قرار دارند.

میدان گازی هاینسویل بیشترین رشد تولید گاز را در آمریکا خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های 2020 تا 2035 حدود 10 میلیارد فوت مکعب در روز به تولید گاز این کشور اضافه کند.