انهدام باند قاچاق تهیه و توزیع سوخت؛ کشف ۱۷۵ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق
انهدام باند قاچاق تهیه و توزیع سوخت؛ کشف ۱۷۵ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۱۷۵ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط ماموران انتظامی استان طی یک هفته گذشته خبر داد.

سردار احمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در یک هفته گذشته تکاوران پلیس سیستان و بلوچستان در طرح مبارزه با قاچاق سوخت که  با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی،  در نقاط مختلف استان به اجرا گذاشتند موفق به کشف مقادیری قابل توجه سوخت قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع شدند.

به گزارش نبض‌انرژی،فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به انهدام یک باند قاچاق تهیه و توزیع سوخت و فراورده های نفتی، افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی و دیگر رده های عملیاتی استان، با شناسایی متخلفان و در بازرسی از 6 دستگاه تریلی سوخت کش و اتوبوس دارای باک اضافی، 175 هزار و 895 لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع از نوع گازوئیل ،بنزین و نفت سفید را کشف کردند.

وی با بیان اینکه این مقدار سوخت قاچاق در شهرستانهای دشتیاری، سراوان و زاهدان کشف شده  است عنوان کرد: در این رابطه سه دستگاه اتوبوس و سه دستگاه تریلی سوختکش توقیف و 15 فرد متخلف نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

سردار طاهری با تأکید بر اجرای مستمر طرح های مبارزه با قاچاقچیان سوخت ، تصریح کرد: یکی از رسالت های نیروی انتظامی مباره با قاچاق سوخت و منابع ملی است و پلیس با تمام توان و اقتداربا افرادی که بخواهند منابع ملی را به تاراج ببرند قاطعانه برخورد می کند.