مصرف انرژی برق در منطقه هشت عملیات انتقال گاز ۵۰ درصد کاهش یافت
مصرف انرژی برق در منطقه هشت عملیات انتقال گاز ۵۰ درصد کاهش یافت
مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز از کاهش ۵۰ درصدی مصرف انرژی برق در پیک بار زمستان سال گذشته در این منطقه عملیاتی خبر داد.

فیروز خدائی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: در راستای پایداری انرژی برق، انجام تعهدات اجتماعی و جلوگیری از خاموشی های ناخواسته در پیک بار زمستان سال گذشته، این منطقه عملیاتی با کاهش  مصرف انرژی برق، ضمن همکاری با وزارت نیرو در تامین برق پایدار نقش بسزایی داشت.

وی افزود: این منطقه در پیک بار زمستان سال گذشته با جایگزین نمودن توربوکمپرسورها بجای الکتروکمپرسورها در ایستگاه تقویت فشار گاز تبریز، با کاهش ۵۰ درصدی بار برق(۶.۲ MW)، در پروژه های کاهش پیک بار مشارکت داشت.

به گزارش نبض‌انرژی،مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز اظهار امیدواری کرد: با استمرار اقدامات پیش بینی شده در سال جاری، انتظار می رود با مدیریت و کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی در سایر تاسیسات و مراکز بهره برداری تحت پوشش منطقه میزان کاهش در مصرف برق ارتقاء یافته و شاهد همکاری های بیشتری در تامین برق پایدار و مشارکت در کاهش پیک بار باشیم.

منطقه هشت انتقال گاز از مناطق دهگانه شرکت انتقال گاز ایران است که با سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال و ۹ تاسیسات تقویت فشار، گاز تحویلی از مبادی تولید را به استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و بخشی از استان های زنجان، کردستان و گیلان و پایانه صادراتی انتقال می دهد.

 

ایرنا