راه اندازی سد‌های لاستیکی در کشور برای حل مشکل آبی ضروری است
راه اندازی سد‌های لاستیکی در کشور برای حل مشکل آبی ضروری است
وزیر نیرو با اشاره به راه اندازی سد‌های لاستیکی در کشور گفت: راه اندازی سد‌های لاستیکی در کشور برای حل مشکل آبی ضروری است.

 رضا اردکانیان وزیر نیرو در هفته دوم پویش هر هفته الف_ب ایران که در سال ۱۴۰۰ برگزار شد، گفت: امروزه یکی از شیوه‌های ساخت و ساز‌ در امر سد سازی، سد‌های لاستیکی است که این خود می‌تواند در گردشگری، ورود آب شور دریا و باز چرخه آب در اراضی کشاورزی بسیار مهم باشد.

او ادامه داد: یکی از راه‌های سریعی که ما را به هدف جمع آوری آب‌های سطحی کمک می‌کند، احداث سد‌های لاستیکی است.

به گزارش نبض‌انرژی،وزیر نیرو با بیان اینکه سد‌های لاستیکی با هزینه و تخریب کم راه اندازی می‌شود، گفت: جلوگیری از سیلاب، ایجاد اشتغال و بهره‌مندی از جریان پویای رودخانه‌ها از مهم‌ترین مزایای احداث سد‌های لاستیکی است.

اردکانیان تصریح کرد: بیش از ۳۰ درصد سال گذشته ما انرژی به صنایع عرضه کردیم، امیدوارم این پویش امسال هم به اجرا دربیاید.

او ادامه داد:۸ طرح عمده با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی هفته گذشته به اجرا درآمد و قرار است تا پایان سال، ۲۹۰ طرح با سرمایه‌گذاری ۶۵ هزار میلیارد تومانی افتتاح شود.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم نحوه عمل پویش‌ها با کیفیت بالاتری نسبت به سال گذشته به ثمر برسد، طرح‌های ساخت و سازی و ساز و کاری اجرایی شود.

اردکانیان در خصوص افتتاح طرح‌ها در سال ۱۴۰۰ افزود: ۳ شبکه آبرسانی، ۱۳ تصفیه خانه آب تصفیه خانه فاضلاب، نیروگاه حرارتی، برق رسانی به ۲۰۶ روستا در سراسر کشور و آبرسانی به بیش از ۴۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر از برنامه‌های ما در دولت دوازدهم است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما برای تابستان امسال برنامه ریزی کرده‌ایم و با توجه به محدودیت‌های بارشی امیدواریم بتوانیم آرامش در کشور داشته باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوان