کمبود آب در انتظار برخی روستا‌های هرمزگان
کمبود آب در انتظار برخی روستا‌های هرمزگان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: برخی از روستا‌ها هرمزگان در تابستان هیچ گونه منبع تامین آبی ندارند.
 امین قصمی در نشست با ائمه جماعات شرکت آب و فاضلاب هرمزگان مستقر در شهرستان‌های استان افزود: به دلیل کاهش بارندگی و پائین آمدن میزان آب‌های سطحی و زیر زمینی لازم است فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان امسال صورت گیرد.
وی گفت: آب سد‌ها و چاه‌های تامین آب شرب مناطق مختلف هرمزگان کاهش و برخی خشک شده است که نیازمند مصرف بهینه آب و همراهی مردم در مدیریت مصرف است.
به گزارش نبض‌انرژی،قصمی با بیان اینکه خشک شدن چاه‌های تامین آب به منزله شانه خالی کردن آب و فاضلاب از وظیفه نیست، افزود: برای گذر از تنش آبی تابستان، جلسات متعدد مدیریت بحران برگزار شده و برنامه ریزی‌های لازم برای کاهش تاثیرگذاری کم آبی بر زندگی مردم بویژه آبرسانی سیار صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در تابستان پیش رو، شهر بندرعباس و شهرستان بندرخمیر به دلیل اقدامات سه سال اخیر و استفاده از ظرفیت شیرین سازی آب دریا با مشکلات کمتری مواجه هستند، اما چالش اصلی ما تامین آب روستاهاست که همه توان شرکت آب و فاضلاب در این زمینه به کار گرفته می‌شود تا بتوانیم آب مورد نیاز مردم را تامین کنیم.
وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب افزود: روحانیون با توجه به حضور مستمرشان در بین مردم می‌توانند واقعیت‌ها را با مردم در میان بگذارند و آن‌ها را در مصرف بهینه آب تشویق کنند.
صداوسیما