کابلی کردن شبکه‌های برق درروستا‌های مارگون
کابلی کردن شبکه‌های برق درروستا‌های مارگون
طرح تبدیل شبکه‌های سیمی برق به کابل خودنگهدار در ۸ روستای شهرستان مارگون در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق این استان گفت: باهدف کاهش نوسانات، تامین برق پایدار، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت‌ها و استفاده غیر مجاز از شبکه‌های سیمی برق از جمله مزایای اجرای این طرح است.

به گزارش نبض‌انرژی،جمال معتمدی زاده افزود: به همین منظور شبکه‌های برق سیمی در سه روستای بِن گرد جوکار، زیرتوت پشت تون گلال و چشمه جفته علیای چین در شهرستان مارگون به طور کامل از سیمی به کابل تبدیل شد.

آقای معتمدی زاده اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح در این روستا‌ها را بیش از چهار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طول شبکه‌های کابلی احداث شده در این سه روستا بیش از پنج کیلومتر بوده است.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح در حدود ۶۰ خانوار روستایی در این روستا‌ها از برق پایدار برخودار شددند.

معتمدی زاده از اجرای طرح تغییر شبکه‌های سیمی برق به کابلی در پنج روستای دیگر شهرستان مارگون هم خبرداد و گفت: طرح تبدیل شبکه‌های برق سیمی به کابل در روستا‌های سیلاب کلوار خرم راه، شاه محمد چین، شهید شفیعی جوکار، میان چاتون و چشمه علیشاهی این شهرستان هم اکنون در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال شبکه‌های برق در همه شهر‌ها و روستا‌های کهگیلویه و بویراحمد از سیمی به کابلی تبدیل می‌شود.

 

صداوسیما