تحقق برنامه تولید تکلیفی و کاهش گازسوزی در نفت و گاز کارون
تحقق برنامه تولید تکلیفی و کاهش گازسوزی در نفت و گاز کارون
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون از تحقق کامل برنامه تولید این شرکت در سال 99 هم‌زمان با کاهش 80 درصدی گازسوزی در مشعل‌های این شرکت خبر داد و گفت: میانگین گاز ارسالی به مشعل‌ها به کمتر از سه میلیون فوت‌مکعب در روز رسیده است.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، غلامرضا مفیدی اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ و شرایط کرونا، این شرکت موفق به تحقق کامل برنامه تولید نفت و گاز مطابق با برنامه‌های ابلاغی و رعایت کامل مسائل ایمنی و الزامات زیست‌محیطی شد.
وی درباره کاهش میزان گازسوزی در شرکت نفت و گاز کارون نیز گفت: با انجام اقدام‌های تعمیراتی و تشدید اقدام‌های کنترلی دستاورد دیگری نیز در بخش جمع‌آوری گازهای ارسالی به مشعل محقق شد و میانگین گاز مستمر ارسالی به مشعل‌ها در سال جاری با کاهش 80 درصدی نسبت به پارسال به کمتر از سه میلیون فوت‌مکعب در روز رسیده است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون اظهار کرد: پارسال نیز با مشارکت این شرکت، 72 مورد عملیات تعمیر به‌وسیله دستگاه‌های لوله مغزی سیار روی چاه‌های توسعه‌ای، تعمیری، ترمیمی و تزریقی پساب با 538 دکل روز انجام شد، همچنین به‌منظور حفظ ایمنی و پیشگیری از خوردگی خطوط لوله نفت و گاز تعداد 132 هزار موضع با سطحی حدود یک میلیون و 600 هزار دسی‌مترمربع بازرسی فنی و ضخامت‌سنجی شده است.
مفیدی از تمدید موفقیت‌آمیز گواهینامه‌های سیستم یکپارچه مدیریت (IMS) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون در بهمن‌ماه سال گذشته به‌عنوان یکی از نقاط قوت این شرکت نام برد و درباره اقدام‌های انجام‌شده در حوزه پشتیبانی تولید نیز گفت: پارسال تعداد 2300 قطعه به ارزش تقریبی 380 میلیارد ریال خریداری، 118 قلم کالا به ارزش حدود 20 میلیارد ریال بومی‌سازی و 140 قلم کالا نیز به ارزش حدود 27 میلیارد ریال تعمیر و بازسازی شده است.