تبدیل ۱۳۰ کیلومتر شبکه سیمی برق قروه به کابل خودنگهدار
تبدیل ۱۳۰ کیلومتر شبکه سیمی برق قروه به کابل خودنگهدار
رئیس شرکت توزیع برق قروه گفت: در سال ۹۹ به منظور کاهش تلفات انرژی الکتریکی، افزایش ضریب پایداری خطوط برق‌رسانی، پیشگیری از سرقت شبکه، اصلاح آرایش شبکه و زیباسازی مبلمان شهری ۱۳۰ کیلومترشبکه سیمی این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

فرهاد میمنت‌آبادی  در قروه اظهار داشت: سرقت از شبکه فشار ضعیف نقاط مختلف شهرستان موجب ضعف ولتاژ و نارضایتی مشترکین را به همراه داشته است از این رو بهترین راه مقابله با این آسیب شبکه جایگزین‌کردن کابل‌های سیمی به کابل خود نگهدار است.

وی در ادامه تصریح کرد: تغییر ساختار شبکه برق در روستاها و جابجایی پایه‌های داخل سواره‌روها موجب رفع مشکل حریم بعضی از مناطق را به همراه داشته است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی در ادامه افزود: در سال ۹۷ شبکه سیمی شهرستان قروه با ۱۷ هزار و ۹۰۳ متر و بالغ بر ۷ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریال به کابل خودنگهدار تبدیل شد، همچنین در سال ۹۸ برای حدود ۱۰ هزار ۷۰۹ متر بیش از ۸ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال از اعتبارات داخلی شرکت توزیع هزینه شد.

میمنت‌آبادی در ادامه اذعان داشت: در سال ۹۹ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از ۱۳۰ هزار متر شبکه توزیع برق کابل خودنگهدار در قروه اجرا شد که از این میزان ۷۴ هزار و ۱۷۱ متر آن روستایی و ۵۵ هزار و ۸۷۱ متر آن در شبکه توزیع برق شهری بود.

به گفته وی، برای این پروژه ۱۱۰ میلیارد و ۴۹۲ میلیون ریال هزینه شد.

رئیس شرکت توزیع برق قروه گفت: در سال ۹۹ حجم پروژه شرکت توزیع برق سطح شهر و روستاهای قروه نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان از توجه ویژه به نقشه استراتژی شرکت دارد که توانسته در تمام شاخص‌ها از جمله اجرای پروژه‌ها طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته گام بردارد و توجه ویژه‌ای نسبت به مناطق محروم و کم‌برخوردار این شهرستان داشته است.

میمنت‌آبادی در ادامه افزود: تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی، خطر سرقت تجهیزات و انرژی ازشبکه برق و همچنین امکان استفاده از برق غیرمجاز را کاهش می‌دهد و از تحمیل ضرر و زیان به مشترکین توزیع و مشکلات قطعی برق و ایجاد نارضایتی احتمالی مردمی ناشی از سرقت جلوگیری می‌کند.