۶۵ میلیارد تومان اموال مازاد و راکد شرکت‌های برق حرارتی به فروش رسید
۶۵ میلیارد تومان اموال مازاد و راکد شرکت‌های برق حرارتی به فروش رسید
اسکندری گفت: امسال ۶۵ میلیارد تومان اموال مازاد، راکد و ضایعات شرکت‌های تولید نیروی برق و مدیریت تولید برق به فروش رسیده است.

به گزارش نبض‌انرژی، ناصر اسکندری معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به برنامه شرکت برق حرارتی برای تامین منابع مالی از محل فروش ضایعات و اموال راکد مازاد، گفت: امسال علاوه بر اقدام صورت گرفته بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان نیز اقلام مازاد و راکد بین شرکت‌های زیرمجموعه جابه‌جا شده است.

او تاکید کرد: شناسایی اقلام راکد و مازاد به منظور استفاده بهینه داخلی، شناسایی ضایعات موجود در شرکت‌ها به منظور جایگزین کردن مواد اولیه در تولید، پاکسازی محیط نیروگاه‌ها جهت افزایش امنیت و اجرای شیوه نامه‌های HSE و کمک به تامین منابع مالی شرکت‌های زیرمجموعه از محل درآمد غیرعملیاتی به منظور پوشش هزینه‌ها از جمله اهداف اجرای این طرح بوده است.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی ادامه داد: فروش اموال مازاد یکی از اقداماتی است که در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف متوقف شده بود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته این طرح امسال در ۱۷ شرکت تولید نیرو و ۱۰ شرکت مدیریت تولید برق اجرا شده است.

اسکندری افزود: عدم وجود دستورالعمل یکپارچه و مدون در سطح شرکت‌ها از جمله چالش‌های اجرای این طرح بوده است که با پیگیری‌های صورت گرفته ریل‌گذاری مناسبی در این زمینه صورت گرفته تا برای سال‌های آتی نیز بتوان با دستورالعمل‌های تدوین شده این طرح را پیگیری کرد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان