انرژی الکتریکی ۶۴ خانوار روستایی در یزد تامین شد
انرژی الکتریکی ۶۴ خانوار روستایی در یزد تامین شد
 برق مورد نیاز ۶۴ خانوار ساکن چهار روستای استان یزد در چهل و سومین هفته پویش - الف _ ب که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد، تامین شد.

آرش نواب مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد این روستاهارا نورآباد شهرستان ابرکوه، رهبرآباد، خیرآباد و ولیعصر شهرستان خاتم ذکر کرد و  افزود: در برقرسانی به این تعداد روستا ۲ هزا و ۲۷۵ متر شبکه فشار ضعیف و چهار ترانس نصب شد.

وی میزان سرمایه گذاری برای برق رسانی به روستاهای یادشده را ۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد .

به گزارش نبض‌انرژی،هم اکنون ۹۹.۷ درصد خانوارهای روستایی یزد از برق استفاده می کنند و تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان به انرژی الکتریکی دسترسی دارند.

تعداد مشترکان برق خانگی یزد ۵۶۷ هزار مورد ، صنعت ۱۲ هزار مشترک، اداری ۲۲ هزار مورد و ۱۰ هزار و ۶۰۰ مشترک نیز در بخش کشاورزی اعلام شد.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا ۲۰ پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال امروز با حضور اردکانیان از طریق ویدئو کنفرانس در چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در ۶ استان به بهره‌برداری رسید.

دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین ‌ماه امسال آغاز کرد.

این مرحله از پویش، بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت آب و برق را برای کشور در شرایط سخت تحریم به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به ایران ، قطار سازندگی دولت «تدبیر و امید» زمین‌گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

وزیر نیرو در زمان راه‌اندازی این پویش به مردم قول داد تا پایان سال، هر هفته از پروژه‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران مقرر است از ۲۵۰ پروژه مهم صنعت آب و برق در کشور با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار میلیارد ریال بهره‌برداری شود.

اهمیت این پویش به قدری بود که «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، دهم تیرماه امسال در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح، گفت: اقدام‌های برنامه‌ریزی شده در زمینه ۲ نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی‌مشکل از تابستان‌های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی برای استمرار بهره‌گیری از ۲ نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه‌ریزی اقتصادی و نگاه امیدوی به تابستان ۹۹ با وجود مواجهه با پاندمی کووید۱۹ و عدم دغدغه مردم برای قطعی آب یا برق در بیمارستان، منزل یا محل کار از یک سو و بیان و تشریح لازم در پایان طرح‌ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم‌کننده از سوی دیگر، برای مردم ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود