قیمت سوخت واحدهای صنعتی و پالایشی برای 1400 مشخص شد
قیمت سوخت واحدهای صنعتی و پالایشی برای 1400 مشخص شد
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قیمت سوخت واحدهای صنعتی، پالایشگاهی، فولادی، پتروشیمی و سیمانی را برای سال 1400 مشخص کردند.

به گزارش نبض‌انرژی،نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر دیروز (دوشنبه، چهارم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، بند الحاقی 3 تبصره یک لایحه بودجه 1400 را به تصویب رساندند که براساس آن به‌منظور اجرای ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمی، فولادی و دیگر واحدهای تولید فلزات و کانی‌های فلزی برابر 30 درصد و واحدهای سیمانی برابر 10 درصد و دیگر صنایع (به غیر از نیروگاه) برابر 10 درصد قیمت میانگین خوراک گاز تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی خواهد بود.
نمایندگان همچنین در بررسی یک پیشنهاد بنزینی در لایحه بودجه 1400، نحوه سهمیه‌بندی بنزین را تغییر ندادند و سیاست‌گذاری در این زمینه را به انجام کار کارشناسی بیشتر محول کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بودجه، وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت را مجاز به انتشار اوراق مالی اسلامی تا سقف 35 هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی و نفت و گاز کردند.

 

خبرگزاری آریا