تاکيد پوتين بر اجراي مفاد توافقنامه اوپک پلاس
تاکيد پوتين بر اجراي مفاد توافقنامه اوپک پلاس
 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره اجرای مفاد توافقنامه اوپک پلاس در زمینه تولید نفت گفتگو کردند.

به گزارش نبض‌انرژی، به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره اجرای مفاد توافقنامه اوپک پلاس در زمینه تولید نفت تلفنی گفتگو کرد.
کاخ کرملین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ولادیمیر پوتین و محمد بن سلمان روز دوشنبه در گفتگوی تلفنی خود اجرای توافقنامه اوپک پلاس در زمینه تولید نفت را بررسی کردند.
بر اساس بیانیه کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین در گفتگو با محمد بن سلمان از ادامه همکاری نزدیک و قوی مسکو و ریاض برای پشتیبانی از ثبات بازار جهانی انرژی حمایت کرد.
اوپک پلاس از اعضای سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و کشور‌های مستقل تولید کننده نفت از جمله روسیه تشکیل می‌شود.
طبق توافقی که گروه نفتی اوپک پلاس، در پنجم ژانویه به دست آورد میزان کاهش عرضه نفت از هفت میلیون و 200 هزار بشکه در روز به هفت میلیون و 125 هزار بشکه در روز در ماه فوریه خواهد رسید. سپس رقم این شاخص در ماه مارس به هفت میلیون و 50 هزار بشکه در روز خواهد رسید. بر اساس این توافق روسیه و قزاقستان مقدار اندکی به تولید خود می‌افزایند، اما دیگر کشور‌های عضو این گروه نفتی در تولید خود هیچ گونه تغییری اعمال نخواهند کرد.
23 کشور تولید کننده نفت که با هم گروه نفتی اوپک پلاس، اوپک+، متشکل از سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) و کشور‌های متحد غیر عضو آن به ویژه روسیه، را تشکیل داده اند، قرار است نشست بعدی خود را که به صورت مجازی (ویدئوکنفرانس) برگزار می‌شود در چهارم ماه مارس امسال برگزار کنند. از اول امسال تاکنون دومین باری است که نشست این گروه برگزار می‌شود.