کشف ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل خارج از شبکه توزیع
کشف ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل خارج از شبکه توزیع
رییس پلیس امنیت اقتصادی فاتب از کشف حدود ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل که خارج از شبکه توزیع، تغلیظ می‌شدند، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: براساس اطلاعات به دست آمده، مشخص شد عده‌ای از رانندگان و اعضای شرکت‌های پیمانکاری وابسته به پالایشگاه نفت تهران با همدستی یکدیگر پس از خروج قانونی گازوئیل از پالایشگاه برای سایر مراکز مصرف کننده، چون نیروگاه تولید برق پرند توسط خودرو‌های سنگین تانکر دار از مسیر تعیین شده منحرف شده و با هماهنگی از پیش تعیین شده گازوئیل را در مراکز غیر قانونی تغلیظ شهرستان ری تخلیه می‌کنند.

به گزارش نبض‌انرژی،وی ادامه داد: با اطلاعات کسب شده از یکی از رانندگان متخلف به نام «مجید» راننده نفتکش شناسائی و پس از خروج تانکر از پالایشگاه تهران و اسکورت توسط دو دستگاه خودرو سواری به شماره‌های معلوم که متعلق به متهمان دیگر بود، در نهایت در منطقه شورآباد پس از انحراف از مسیر اصلی وارد یک سوله می‌شوند.

به گفته این مقام انتظامی، با حضور به موقع پلیس، «مجید» در حین تخلیه و در محل دستگیر و مشخص می‌شود صاحبان سوله از محل مذکور به عنوان محل تغلیظ استفاده می‌کنند.

گودرزی اظهار داشت: در بازرسی از محل، ۶ تانکر دیگر نیز مشاهده شد که در ادامه با اعتراف راننده تریلی محل دیگری واقع در شهر سنگ که «مجید» بار‌ها اقدام به تخلیه گازوئیل در آنجا نیز کرده بود، شناسائی و از محل دوم نیز به عنوان مرکز تغلیظ استفاده می‌کردند.

وی افزود: در آدرس مذکور نیز دو نفر دیگر «مهران» و «محمد» صاحب دستگاه‌های تغلیظ شناسائی و دستگیر شدند؛ در مجموع، حدود ۱۷۰ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شد و تلاش‌ها برای شناسائی رابطان آنان در شرکت پالایش تهران و نیروگاه پرند در دستور کار است.

 

میزان