۸۸۰ میلیون کیلو وات ساعت مصرف برق در مدارس کشور
۸۸۰ میلیون کیلو وات ساعت مصرف برق در مدارس کشور
اردکانیان گفت: در حال حاضر ۸۸۰ میلیون کیلو وات ساعت مصرف برق مدارس کشور است که با اصلاح الگوی مصرف قابل کنترل است.

به گزارش نبض‌انرژی،رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت نیرو و آموزش و پرورش که در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی که میان آموزش و پرورش و وزارت نیرو در وزارت نیرو برگزار شد، گفت: ما می‌بایست از طریق میانبر‌هایی که در عرصه مصرف داریم، یک جامعه تاب آور داشته باشیم.

او ادامه داد: ارتقای سطح آگاهی از طریق ارائه آموزش‌های لازم در مدارس در راستای اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی، کاهش هزینه‌های مصرف آب و انرژی و اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی از دوره پیش‌دبستانی تا دانشگاه از اهداف عملیاتی این تفاهم‌نامه است.

اردکانیان بیان کرد: ما آمادگی این را داریم که آزمایشگاه‌ها، ساز‌ه‌های آبی و غیره خود را در اختیار دانش آموزان، مربیان و معلمان مدارس قرار دهیم.

وزیر نیرو گفت: نباید یکی از دغدغه‌های مدارس این نباشد که چگونه قبوض خود را پرداخت کنند چرا که این کار زیبنده نیست بلکه باید دغدغه چیز‌های دیگر باشد ما باید کمک کنیم تا اصلاح الگوی مصرف در مدارس صورت گیرد.

اردکانیان گفت:در حال حاضر ۸۸۰ میلیون کیلووات ساعت مصرف برق مدارس کشور است که با اصلاح الگوی مصرف قابل کنترل است.

این مقام مسئول بر لزوم ارتقای سواد عمومی در حوزه آب و انرژی تاکید کرد و افزود: ایجاد اعتماد و سرمایه اجتماعی، ترسیم آینده آب و انرژی کشور، ارائه اطلاعات معتبر و دقیق، تعامل هدفمند و غیره از جمله مسائلی است که بایستی میان وزارت نیرو و رسانه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر نیرو بیان کرد: ما در کنار یکدیگر می‌توانیم برای ارتقای سواد آب و انرژی در جامعه ایران تلاش کنیم.

اردکانیان  بیان کرد: تعامل شکل گرفته امروز، پیام بسیار مثبتی از رویکرد تعامل‌گرا به فعالان سمن‌های تخصصی محیط‌ زیست، آب و انرژی منتقل می‌کند تا بتوانیم بیش از گذشته دغدغه‌های مشترک برای رسیدن به توسعه پایدار در صنعت آب و انرژی را دنبال کنیم.

 

باشگاه خبرنگاران جوان