تکمیل برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار/افزایش ۱۱ برابری مشترکان صنعت برق
تکمیل برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار/افزایش ۱۱ برابری مشترکان صنعت برق
سخنگوی صنعت برق گفت: طرح برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به طور کامل اجرا شد و در حال حاضر به دنبال صنعت برق به دنبال اتصال روستا‌ها و سکونتگاه‌های زیر ۱۰ خانوار به شبکه برق است.

به گزارش نبض‌انرژی،با اشاره به افزایش تعداد مشترکان برق پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در پایان سال ۵۷ تنها ۳ میلیون و ۳۹۹ هزار مشترک برقی در کشور وجود داشت، این تعداد در سال ۹۹ با افزایش ۱۱ برابری به ۳۷ میلیون و ۵۱۲ هزار مشترک افزایش یافته است، این آمار حکایت از افزایش تعداد مشترکان برق در بازه زمانی چهار ساله پس از انقلاب دارد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: جمعیت کشور از ابتدای انقلاب تاکنون حدود ۲.۵ برابر افزایش یافته است، اما مشترکان صنعت برق کشور ۱۱ برابر شده اند.
وی افزود: در حال حاضر تعداد مشترکان برق در تهران از تمام مشترکان برق کشور در سال ۵۷ بیشتر است.
رجبی مشهدی بیان کرد: در سال ۹۲ تعداد مشترکان برق ۳۰ میلیون و ۲۸۷ هزار بود که در پایان دی ماه سال ۹۹ به ۳۷ میلیون و ۵۱۲ هزار مشترک رسید.
سخنگوی صنعت برق بیان کرد: پیش از سال ۵۷ تنها ۴۳۶۷ روستا به شبکه برق دسترسی داشتند، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با افزایش ۱۳ برابری تعداد روستا‌های برقدار به ۵۷۶۴۴ رسید.
وی افزود: تعداد روستا‌های برقدار تا سال ۹۲ به ۵۴۶۴۱ رسیده بود، اما این رقم در سال آمار در پایان دی ماه امسال به ۵۷۶۴۴ روستا افزایش یافت.
رجبی مشهدی بیان کرد: طرح برق رسانی به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به طور کامل اجرا شد و در حال حاضر به دنبال صنعت برق به دنبال اتصال روستا‌ها و سکونتگاه‌های زیر ۱۰ خانوار به شبکه برق است.
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه ۳۴۱ روستا توسط سیستم خورشیدی برقدار شده اند، بیان کرد: در حال حاضر ۹۹.۷ درصد روستا‌های کشور به شبکه توزیع برق دسترسی دارند، این رقم ۲۰ درصد بیشتر نسبت به میانگین جهانی است.
میزان